За 2014 рік активність тих, хто шукає роботу, виросла в два рази. Якщо в 2013 років на одну вакансію відгукувалось 7 кандидатів, то в 2014 – від 12 до 14. Про це йдеться у підсумковому дослідженні Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна.
Цьому сприяло не лише зменшення кількості вакансій, але і більш свідомий підхід до пошуку роботи, вважають аналітики порталу.
За місяць на вакансії на hh.ua відгукується в середньому 139 тис. пошукачів. Відзначимо, що навіть незважаючи на кризові явища, абсолютні показники активності пошукачів такі ж, як і в 2013 році (в середньому відгукувалися 128 тис. пошукачів), проте у зв’язку зі зменшенням кількості пропозицій виросла і кількість відгуків на одну вакансію.
Так, у 2013 році на одну вакансію у середньому відгукувалося 7 осіб, а в 2014 — 12. Змінилось і ставлення кандидатів до процесу пошуку роботи. Все рідше пошукачі просто чекають, поки роботодавець зверне на них увагу і все частіше використовують для пошуку роботи всі доступні канали.
Традиційно пік активності пошукачів припадає на початок осені. Найактивнішими в 2014 році були юристи, фінансисти, адміністративні працівники, спеціалісти сфери НКО і закупівель.
Якщо ж порівнювати в абсолютних значеннях два роки (2013 і 2014), то в 2014 році було більше відгуків від ІТ-спеціалістів (+30%), мед. представників і фармацевтів (+29%), викладачів (+65%), молодих спеціалістів (+48%) і журналістів (+53%).
Менш активними, ніж у минулому році, були керівники (-11%) і працівники авто бізнесу (-26%).
Дані були отримані в результаті аналізу бази даних вакансій і резюме Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна в грудні 2014 року.
Як повідомлялось, кожен третій робітник в Україні працевлаштований нелегально.
Нагадаємо, найбільш затребуваними серед роботодавців великих міст були та залишаються IT-спеціалісти.