Надія Савченко 26 січня отримає дипломатичний імунітет – Тимошенко

21 Січня 2015, 18:11

Льотчиця Надія Савченко 26 січня має отримати дипломатичний імунітет. Про це на брифінгу повідомила лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко.

"Після підтвердження повноважень делегації українського парламенту в ПАРЄ 26 січня, Надія стане повноправним членом ПАРЄ. З цієї хвилини Надія набуває міжнародного дипломатичного імунітету", – нагадала Тимошенко, підкресливши, що представники Асамблеї та їхні заступники користуються на території всіх держав-членів імунітетом від арешту та кримінального переслідування.

Як пояснила лідер "Батьківщини", вже з 26 січня ця стаття має бути застосована до Надії Савченко.

До того ж Тимошенко підкреслила, що ця угода ратифікована Російською Федерацією 23 лютого 1996 року і Росія зобов'язана виконувати цю угоду.

"Ми неодноразово чули від російського керівництва, що вони не порушують міжнародні закони, тому ситуація з Надією Савченко – це ще один тест на правду і цивілізованість для російського керівництва", – зазначила вона.

Тимошенко подякувала Президенту ПАРЄ Анн Брассер, яка відгукнулась на прохання партії та фракції "Батьківщина" та звернулась до керівництва Росії з листом, в якому вказує на те, що відповідно до Генеральної угоди про привілеї та імунітети Ради Європи, 26 січня Надію Савченко треба звільнити з-під арешту та направити у Страсбург для участі в роботі ПАРЄ .

Нагадаємо, триває 40-й день голодування льотчиці. Савченко голодує з 13 грудня. 

17 січня адвокат Савченко Марк Фейгін у своєму Twitter повідомляв, що його підзахисну можуть перевести до спецблоку (лікарні) СІЗО "Матросская тишина". Але пізніше цю інформацію спростували.

22 грудня російський суд залишив льотчицю Савченко під вартою. Надію Савченко звинувачують у причетності до загибелі російських журналістів.

Як повідомлялося, Савченко продовжить голодування, очікуючи на вирішення своєї долі спочатку на саміті в Астані, а також 26 січня у ПАРЄ. Надія є представником від українського парламенту в Парламентській асамблеї Ради Європи.