РФ не зможе вжити санкції, якщо Україна обмежить електропостачання в Крим – Демчишин

20 Січня 2015, 13:13

В Росії немає можливості застосувати штрафні санкції щодо України, якщо українська сторона вирішить обмежити поставки російської електроенергії у Крим. Про це заявляє міністр енергетики і вугільної промисловості України Володимир Демчишин, коментуючи процес узгодження річного контракту на експорт електроенергії з РФ до України, укладеного у грудні 2014 року між ДП "Укрінтеренерго" і російською компанією "Інтер РАО".

"Контракт підписувало "Укрінтеренерго". Там є певні труднощі, але в принципі… Якщо нам не вигідна ціна, то ми за нею не купуємо, от і все… Україна може відмовитися. Ми узгоджуємо графік поставки. Ці поставки повинні підтверджуватися кожен місяць, кожен день, на два дні вперед. Тому враховуючи, що ми узгоджуємо всі ці графіки, у нас є можливість впливати на ситуацію. А якщо ціна змінюється, то ми просто перестаємо постачати", – повідомив Демчишин.

Що стосується штрафних санкцій з боку Росії на адресу України у разі обмеження поставок останньої електроенергії в Крим, то, за словами міністра, вони навряд чи можуть бути застосовані.

"Там немає можливості ці штрафні санкції застосувати, тому що я ж кажу: ми узгоджуємо графік", – наголосив міністр.

За його словами, зараз ціна електроенергії з Росії для України "нижче на кілька копійок від тієї, яку ми чекали".

"Ціна визначається за складною формулою, згідно з російським ринком, тому що ми купуємо на російському ринку і там є багато моментів… Ціна дворівнева: плата за потужність та плату за електроенергію, і в принципі потужність є досить дорогою", – розповів міністр.

У разі, якщо графік поставок електроенергії в Україну буде узгоджений, але Росія не буде його дотримуватися, то Україна розірве договір.

"Якщо така ситуація буде, ми розірвемо договір", – сказав Демчишин.

Нагадаємо, українська та російська компанії підписали річний контракт на експорт електроенергії з РФ до України, також підписали контракт на постачання електроенергії до Криму. 

Контракт набув чинності з 30 грудня 2014 року і передбачає рівномірний графік поставок об'ємом до 1500 МВт.