Україна наполягає, що Євросоюз може розпочинати перегляд санкцій, впроваджених проти РФ, тільки у разі, якщо Москва офіційно погодиться на компенсацію всіх збитків, нанесених Україні. Про це йдеться в позиційному документі українського МЗС, який підготовлений до засідання Ради ЄС у закордонних справах та направлений всім главам МЗС країн ЄС.
"Україна стурбована ідеями (в Євросоюзі) про те, щоб знизити тиск санаційної політики ЄС щодо Росії і продовжити співпрацю з російською владою попри те, що Москва досі не бере зобов’язання зупинити агресію (проти України)", – йдеться у документі.
Згідно з інформацією МЗС, Кремль виконав лише чотири з 24 вимог по деескалації ситуації в Україні.
"Москва поширює в ЄС пропаганду насильства та підтримує тероризм… ЄС у своїх 20 рішеннях за минулий рік висунув до РФ 24 вимоги щодо деескалації ситуації, досягнення миру та стабільності в Україні. Росія виконала лише чотири з них, і далі демонструючи повне ігнорування міжнародного права", – зазначили у тексті.
У МЗС, у декількох формулюваннях застерігають Європу від пом’якшення санкцій з метою "домовитися з Путіним".
"До санкцій призвело порушення Росією міжнародного права, а не навпаки. Тому підставою для зняття санкцій має бути відновлення чіткого дотримання міжнародного права з боку РФ, а не навпаки", – нагадують українські дипломати.
"Поступки у питанні санкцій означатимуть готовність ЄС на поступки у питаннях дотримання міжнародних принципів – суверенітету, територіальної цілісності та непорушності кордонів… Це призведе до заморожування конфлікту на Донбасі та відкладення кримської проблеми на тривалий термін", – йдеться також в документі.
Особливу важливість має нова вимога щодо умов повного зняття санкцій, яка досі не оприлюднювалася в офіційних документах від МЗС.
"Для того, щоб (Євросоюзом) розглядалася можливість повного зняття санкцій з Росії та повернення до політики "відносин як зазвичай", потрібно не лише завершення окупації та дестабілізації Росією Криму та Донбасу, але також згода Росії на повну компенсацію всіх збитків, нанесених Україні, у відповідності до міжнародно визнаної практики", – наполягають у МЗС.
Також в Києві вважають, що можливість для формалізації відносин ЄС-Євразійський союз має з’явитися лише за передумови виконання Москвою мінських домовленостей.
Нагадаємо, президент США Барак Обама раніше заявив, що санкції проти Росії мають бути збережені, поки триває агресія в Україні.
Як відомо, Обама і Кемерон домовилися про продовження дипломатичного тиску на Росію.
Раніше Європарламент виступив за розширення санкцій проти Росії на ядерний сектор та фінансові операції.