Комітет із захисту прав кримськотатарського народу просить ООН, Туреччину та Україну звернути увагу на порушення прав корінного народу в анексованому Росією Криму
Комітет ухвалив ці звернення на конференції, яка пройшла у Сімферополі 17 січня попри спроби активістів її зірвати.
Делегати конференції ухвалили звернення до Генерального секретаря ООН Пан Гі Муна із закликом "не допустити знищення" народу.
У заяві йдеться про випадки викрадення кримських татар та порушення їхніх прав: "У результаті чергового захоплення Криму, корінне населення – кримські татари перетворилися на об'єкт терору і фізичного насильства".
Крім того Генсека ООН просять захистити кримських татар від служби у російській армії.
При цьому українську владу правозахисники попросили ініціювати проведення Міжнародної конференції з безпеки в Криму під егідою ОБСЄ у квітні.
Від МЗС України вони вимагають "вивчити можливість надання кримськотатарському народу міжнародного статусу третьої сторони в російсько-українських відносинах з набуттям права самостійного звернення органів національного самоврядування Курултаю і Меджлісу в міжнародні судові інстанції".
Також у резолюції конференції вказується, що "будь-яка влада в Криму може існувати тільки за згодою і за чітко вираженої волі кримськотатарського народу".
Як повідомлялось, за приблизними даними, адміністративний кордон з материковою Україною перетнули близько 19 тисяч мешканців півострова, більше половини з яких становлять кримські татари.