Про значення Маршу єдності для Росії пише публіцист Алєксєй Мєльніков.
"Головне значення республіканського маршу у Франції – це наочна, переконлива демонстрація людям в Росії, що таке насправді є Європа. Європейці зробили для нашої країни щось таке, про що вони, напевно, і не здогадуються. За один телевізійний вечір в Росії була вилита в каналізацію державна пропагандна гниль, яка збиралася роками. Виявляється, пропаганда на держТБ роками обманювала – маси в Європі не відчужені від політіки. Виявляється, що політика це зовсім не тільки «торг еліт», а загальногромадянська справа. Виходить, що європейські лідери не ховаються в кабінетах, що не мчать по зачищених від людей вулицях на боярську інавгурацію, а вставши в перші ряди, ведуть за собою громадян", – пише блогер.
Він додає, що марш продемонстрував – суперечності в рамках Європи перед обличчям її єдності ніщо.
"Лідери Німеччини і Великобританії встають плечем до плеча до республіканської Францією", – нагадує він.
"І, нарешті, ясно видно, що мільйони на вулицях, це зовсім не обов'язково побоїща, погроми магазинів, захоплення будівель – це приклад заснованої на свободі і праві європейської політики, що надихає", – наголошує Мєльніков.
Він зауважує, що "російське начальство роками живе в страху, що якщо почати політичні зміни, то вони перетворяться в лавину, їх буде не зупинити". Відтак, на думку блогера, "обрана альтернатива – кріпити кованими золотими скобами, купленими за продану нафту «єдність», зшити країну подвійним вертикальним швом, поклавши їй у кишеню наручники".
"Ні до чого хорошого це охоронство не призвело, і, головне – не змогло створити цивілізованій опозиції. Зате воно створило політичних люмпенів, виростило вулицю, що не бажає думати, а економічна криза додає справі озлоблення, просуває її все ширше, не даючи людям можливості знайти вихід через вибори, через проведення у владу своїх представників", – додає він.
Ігор Каляпін, керівник комітету проти тортур, пише про "законодавчі ініціативи" чеченських парламентарів, які пропонують покарання для родичів терористів.
"У ЗМІ починається активне обговорення законопроекту, внесеного паламентом Чеченської республіки. Як виявляється з пояснювальної записки – "мета законопроекту полягає в посиленні цивільної та кримінальної відповідальності для осіб, які вчинили злочини терористичної характеру проти громадської безпеки, їх батьків та повнолітніх близьких родичів". Всі санкції, які передбачені пропонованим законопроектом, планується застосовувати лише "за умови, якщо буде доведено факт сприяння особам, які вчинили такі злочини" (терористичного характеру). У зв'язку з цим, хочу зазначити, що для осіб, які сприяють терористам в чинному кримінальному кодексі і зараз передбачена кримінальна відповідальність (ст.205.1 КК РФ) Інша справа, що факт сприяння повинен встановлюватися слідством і судом. Ніхто не може зазнавати репресій тільки за факт спорідненості з бойовиком. Є в законопроекті й деякі інші моменти, що викликають, м'яко кажучи, здивування. Однак, головне не в цьому", – додає Каляпін.
"Головне, на мій погляд, в тому, що в Росії немає і не може бути закону, що передбачає відповідальність за сам факт спорідненості з будь-ким. Не передбачає такої відповідальності і законопроект чеченських парламентарів. Таким чином, практика виселення родичів бойовиків з домоволодінь тільки за те, що вони родичі, знесення їхніх будинків, "вигнання" за межі Чечні була і в будь-якому випадку залишиться незаконною, більше того – злочинною. І люди, що руйнують чужі будинки, навіть якщо при цьому вони виконують вказівку великого начальника, повинні розуміти, що скоюють злочин, за яке відповідно до ст. 167 КК РФ передбачено покарання до 5 років позбавлення волі", – наголошує він.
Економіст Ігор Ніколаєв пише про вплив санкцій на російську економіку.
"Позиція з приводу санкцій у російського керівництва сьогодні приблизно така: так, певний збиток для російської економіки є, але «…не ми ці санкції вводимо, і не ми повинні їх скасовувати. Це їхня справа». Зокрема, саме так висловився російський прем'єр під час спілкування з журналістами п'яти телеканалів у грудні 2014 року. Не зрозумів (та й раніше не розумів), як це скасування санкцій – не наша справа? – А чия? Як можна, зрештою визнаючи, що збиток є, говорити про те, що це, мовляв, не наша справа?" – запитує економіст.
Він додає, що за підрахунками Інституту стратегічного аналізу ФБК уже в 2014 році ВВП Росії втратив через санкції 0,2% ВВП (+121,4 млрд рублів). У період же до середини 2015 (за один рік дії) зниження ВВП через санкції складе 1,2% ВВП (+ 949,4 млрд рублів).
"Так багато це чи мало: 0,2% ВВП і 1,2% ВВП відповідно? Тут треба враховувати наступне: скорочення ВВП – адже це і скорочення бюджетів усіх рівнів. Звичайно, поки можна обійтися без цього, збільшуючи дефіцитність бюджетів, але потім це стане практично неминучим. Так що втрати від введених санкцій є, вони значні, і їх ціна зростає в міру погіршення стану російської економіки. Для слабшає економіки такий негатив перетворюється на серйозну проблему", – додає він.
Олександр Зінченко, публіцист, пише про реакцію російського соціуму на розстріл журналістів у Франції.
"Російське суспільство прийняло терракт в Парижі близько до серця. Дуже емоційно.І як завжди – багато гарячого серця і мало холодної голови. І – на жаль – це не тільки внизу, а й нагорі. Я маю на увазі низ і верх інтелектуально-духовні. Реакції людей з більш розвиненим інтелектом і моральним почуттям не так вже сильно відрізняються від реакцій тих, у кого і те, і інше розвинене слабше", – констатує він.
"Зловтіха, солідарність з терористами і спроби їх виправдати природні для сьогоднішнього стану нашого низу. Тут панує озлоблення. І дифузне – ще не відшукати предмет, на який йому вилитися. І цілком адресний – проти Заходу і всього того, що з ним пов'язано. Біда на Заході – радість для нас", – пише він.
Він додає, що дико в цьому хорі звучать голоси "духовних" лідерів мусульман, які виявляють, що їх розуміння ісламу того ж роду, що й розуміння християнства їх колегами по цеху".
"Дух Відділу ЦК КПРС у справах релігій, а зовсім не Святий Дух ширяє над релігійними лідерами Росії. Неначе іслам (і особливо кавказький іслам) ніколи не знав іншого – не знав суфіїв, не знав людей, які вміють читати в Корані, що це, насамперед, релігія любові. Любові, а не бажання вбивати, чим би таке бажання не було викликано", – додає Зінченко.
"Ти мене образив – я тебе вбив" – це навіть не рівень Старого Завіту з його "око за око" (а не "два ока за одне око"). Це рівень дикості язичницької, навіть варварською. Ще півтори тисячі років тому Мухаммед знав, що таке водиться за його послідовниками. Тому в Корані і звучить постійно – "не переступайте", – додає він.
Віктор Шендерович, журналіст також пише про теракти у Парижі.
"Ми всі один одного дратуємо. Всі ідеології – чужі і ворожі для когось. Коридорами редакції «Ехо» буває важкувато ходити, не кажучи вже про Аятолла і дітей крилатого коня чучхе. Мало що кого дратує? Мене дратує офіцер КДБ, який стоїть з пісною фізіономією зі свічкою в храмі. Мої почуття ображає вид хлопчика поруч з ним, якого читати-писати не навчили, але навчили хреститися. Мій мозок ображає вид мільйонів дуп, звернених на захід", – пише Шендерович.
"І я сідаю за клавіатуру і пишу те, що я про це думаю. А вони беруть ніж, гранатомет і автомат Калашникова, – тому що їм нічого мені заперечити по суті. І всі розмови про те, що ми повинні враховувати роздратування агресивних дикунів – інтелігентне прикриття повної капітуляції. Вольтер не велів, вже вибачте", – додає він..
Та блогер Ігор Колодій пише про розстріл терористами мирних жителів у Волновасі.
"У Донецькій області сталася чергова, на жаль, чергова вже трагедія. Вчора, так зване ополчення "Донецької Народної Республіки" накрило вогнем з "Градів" блок пост української армії, який знаходиться на трасі Донецьк – Маріуполь, у той час коли, військові перевіряли документи у пасажирів рейсового автобуса, підсумком стала, за попередньою інформацією, загибель 11 осіб цивільних і близько 13 поранених. На Донбасі сталася чергова трагедія…" – констатує він.
"Але весь світ повинен задуматися над цинічністю влади Новоросії, які в черговий раз в зв'язці з російськими федеральними ЗМІ, нахабно і без сорому продовжують брехати", – пише він.
Колодій додає, що історія з автобусом це рівно та ж сама історія з боїнгом один в один, ну от просто, як під копірку.
"Розстрілявши блок-пост, не знаючи поки ще, що там був автобус з мирними жителями, весь інтернет і проросійські користувачі соціальних мереж радісно відрапортувлаи про те, що "знищений український блокпост при виїзді з Волновахи на Донецьк", коли ж до них почало доходити, що ж насправді відбулося, почали говорити про те, що і дальність знарядь не дозволяє так далеко стріляти, і взагалі це тил України і це провокація України, загалом домовилися практично до того, що "це винищувач летів і розстріляв мирний автобус", – пише Колодій.
"Безумовно це все неважливо, коли гине стільки людей … безумовно це війна і тут жертви щодня, але вбивці, якщо весь світ об'єднується проти них, повинні називатися вбивцями в будь-якій точці світу і мені здається було б доречним все таки, якщо ми все Шарлі, то давайте ми всі будемо і Волноваха", – додає блогер.