За даними Міністерства юстиції, близько 170 люстрованих чиновників оскаржують в судах своє звільнення з посади. Про це на брифінгу 13 січня повідомила директор департаменту з питань люстрації Тетяна Козаченко.
"Справ (у судах) не багато, близько 170 справ, які знаходяться у провадженні", – повідомила вона.
Більшість позовів подані від звільнених працівників прокуратури.
10% позовів подали звільнені співробітники Державної фіскальної служби, 7% – співробітники органів внутрішніх справ.
Більшість позовів розглядаються в судах Київській, Черкаській та Львівській областях.
Козаченко зазначила, що наразі суди винесли лише 2 позитивних рішення про відновлення на посаді люстрованих осіб, але і вони вже оскаржені в апеляційному порядку.
За її словами, близько 50% суддів вирішили призупинити розгляд аналогічних позовів до винесення рішення Конституційним судом щодо конституційності деяких норм закону про люстрацію.
Мін'юст вважає припинення розгляду таких справ неприпустимим. Зокрема, Козаченко зазначила, що судова система пручається проведенню люстрації, виносячи незаконні рішення.
Так, суддя Богунського райсуду Житомирської області вирішила заборонити звільняти в порядку люстрації місцевого керівника Фіскальної служби до іншого судового розгляду справи – про виплату ним аліментів колишній дружині.
Також Апеляційний суд Києва самовільно вирішив перенести проведення люстрації суддів цього суду на 6 місяців, на літо 2015 року.
Як відомо,у вересні Верховна Рада після кількох невдалих спроб проголосувала в цілому за закон "Про очищення влади" . 16 жовтня, закон про люстрацію набув чинності.
Нагадаємо, що Венеціанська комісія підтримала український закон про люстрацію, але розкритикувала його.
Як повідомлялося, Міністерство юстиції утворило робочу групу з доопрацювання закону «про очищення влади».