90% українців вважають, що олігархи продовжують залишатися впливовою політичною та економічною силою в країні. Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного на замовлення DT.UA Київським міжнародним інститутом соціології.
Лише 2,2% не згодні з цим, а 7% – не можуть відповісти на запитання з приводу впливовості олігархів.
Найвищий відсоток настроїв "все відібрати" соціологи КМІС зафіксували в Закарпатській області (40%) і пролетарському Запоріжжі (25%).
Не сильно відстають й опитані на Донеччині – 32,3%. Найменше прихильників подібних настроїв в Харківській області – 20%.
28% українців не хочуть нікого "стратити" і готові задовольнятися ампутацією "тільки незаконно придбаної власності".
Не дуже популярною є схема заміни націоналізації доплатою "в бюджет різниці між ціною купівлі та ринковою вартістю об'єкта". "За" – тільки 9% громадян.
На піввідсотка менше вважають справедливою пропозицію Коломойського: "Націоналізувати ті об'єкти, в яких буде виявлена прихована частка екс-президента Януковича".
Найбільше цей варіант набрав голосів у Донецькій області – 16,6%. Найменше – у Закарпатській – 0,5%.
3% співгромадян вважають, що "переділи власності послаблять країну – повинна бути проведена амністія тіньового капіталу".
Дослідження "Думки і погляди населення України: грудень 2014" проводилося на замовлення DT.ua Київським міжнародним інститутом соціології 4-19 грудня 2014 року.
Під час дослідження було проведено 3035 інтерв'ю з дорослими мешканцями України, які проживають в 179 населених пунктах України. Статистична похибка вибірки не перевищує 1,8%. У Луганській та Донецькій областях опитування проводилося лише на території, яка контролюється українською владою.
Як повідомлялось, кожен п'ятий житель України – 21,5% серед загальної кількості – зневірився в тому, що в країні взагалі можна навести якийсь порядок.