Атестація суддівського корпусу в рамках судової реформи в Україні займе не менше шести років. Про це в інтерв'ю порталу Юрліга заявив заступник голови Адміністрації президента Олексій Філатов.
"Ідея полягала в тому, щоб атестувати всіх суддів і зробити таку атестацію регулярною та обов'язковою для кожного судді. Але це сказати простіше, ніж зробити. У країні майже дев'ять тисяч суддів. І якщо навіть проводити цю атестацію безперервно, то знадобиться років п'ять – шість, і то, якщо дуже інтенсивно працювати", – сказав він.
За словами Філатова, зараз обговорюється проведення атестації в першу чергу для суддів Верховного, касаційного та апеляційних судів.
"Судді першої інстанції можуть, з певними винятками, на першому етапі залишитися не охопленими цією атестацією. Але надалі ми опрацюємо ті додаткові заходи, які дозволять відсіяти некваліфікованих і корумпованих суддів", – запевнив заступник голови АП.
Крім того, за словами Філатова, залишається інструмент дисциплінарної відповідальності, який також діє щодо суддів першої інстанції.
За словами заступника голови АП, в рамках атестації на кожного суддю буде заведено приватне досьє, де відображатимуться результати його діяльності за відповідний період.
"У тому числі і статистика розгляду справ, подані скарги на суддю і результати їх розгляду, а також будь-яка інформація, що стосується відповідності судді критеріям, які встановлені законодавствам", – сказав він.
Перевірка буде являти собою атестаційний іспит, мета якого – перевірка виконання суддею його обов'язків підтримувати і підвищувати свій професійний рівень.
Нагадаємо, у жовтні Петро Порошенко підписав Указ про створення Ради з питань судової реформи і призначив її координатором заступника глави Адміністрації президента Олексія Філатова.