У нинішньому парламенті насправді відсутня урядова коаліція, а лейтмотивом парламентського життя стає те, хто кого успішніше «кине» щодо котрогось конкретного питання, згрупується під його вирішення. Таку думку висловив у матеріалі для «Українського тижня» оглядач Олександр Крамар.
«Формування коаліції у форматі конституційної більшості (наразі 305–308 депутатів включно із президією) створило широкі можливості для внутрішньофракційних ігор та ігнорування позиції не лише однопартійців, а й цілих фракцій-партнерів», – пише експерт.
Така атмосфера досить швидко здатна призвести до переважання тотальної недовіри, вважає Крамар, а відтак непрогнозованості дій правлячої коаліції, посилення прихованої внутрішньої боротьби, перекладання відповідальності й перетягування ковдри.
Згідно з прогнозами Олександра Крамара, в парламенті буде відсутня урядова коаліція, а існуватиме практика ухвалення рішень ситуативними альянсами, зокрема й із залученням позакоаліційних сил.
«Така ситуація якщо й терпима в умовах президентсько-парламентської республіки в порівняно стабільний час, то в кризових умовах у парламентсько-президентській державі виступатиме додатковим фактором дестабілізації», – наголошує експерт.
Матеріал «Важке похмілля» читайте в черговому числі «Українського тижня» №50.
Нагадаємо, сьогодні, 11 грудня, депутати Верховної Ради 269 голосами схвалили програму уряду на 2 роки, 321-м голосом затвердили звернення до Держдуми та Путіна про звільнення Савченко, а потім підтримали постанову депутата Олега Ляшка про звільнення з керівних посад у комітетах 15 осіб, які голосували за "диктаторські закони 16 січня". Після голосування депутати Світлана Заліщук, Мустафа Найєм, Сергій Лещенко та низка інших нардепів блокували трибуну Ради з вимогою поставити також на голосування питання про відсторонення Олеся Довгого від керівництва у комітеті ВР. До їхної вимоги дослухалися, це питання було поставлено на голосування та схвалено 228 голосами.