Сім місяців АТО: три невиконані обіцянки Порошенка

14 Листопада 2014, 19:10

Забезпечити зарплати військових на рівні 1 тис. грн на день

22 травня під час зустрічі з виборцями тоді ще народний депутат України Петро Порошенко пообіцяв, що солдати строковики не братимуть участі в АТО, а добровольці, якими укомплектують сили на Донбасі, отримуватимуть 1 тис. грн на день та страхування життя на 1 млн грн.

«Вони захищають Батьківщину за 600 грн… Ми забезпечимо армію, це буде першим пріоритетом. Там строковиків не буде, там будуть добровольці. Отримувати він буде 1 тис. грн на день. Його життя та здоров’я будуть застраховані на 1 млн грн.», – заявив Порошенко.

Після з цієї фрази з натовпу почалися вигуки «коли це буде?»

«Запиши! 26 травня, 26 травня!! І Тоді, правильно колеги кажуть, у нас одразу з’являться добровольці», – відповів майбутній президент.

Довідка:

За інформацією Міноборони станом на 8 липня військовослужбовці Збройних сил отримували від 3172 до 16710 грн на місяць.

За інформацією заступника міністра оборони Петра Мехеда, військовослужбовцям ЗСУ, у тому числі строкової служби, які беруть безпосередню участь в АТО, з 1 травня встановлено виплату винагороди у розмірі 100% місячного грошового забезпечення, але не менше 3000 грн.

За його словами, військовослужбовці строкової служби отримують від 3172 до 3208 грн на місяць, а рядовий склад військової служби за контрактом – від 5700 до 8445 грн, сержантський та старшинський склад військової служби за контрактом – від 6780 до 12477 грн, молодший офіцерський склад – від 9360 до 16710 грн.

Важча ситуація склалася у підрозділах Національної гвардії. За інформацією Тиждень.ua, зарплата бійців, які воювали під Слов’янськом у липні, склала 990 грн 03 коп. на місяць.

"При підписанні контракту нам обіцяли, що зарплата буде 1200 грн. Тепер, коли ми повернулися з-під Слов'янська у звільнення, нам оголосили, що у нас вона (зарплата) складатиме 990 грн і 3 коп. Це рішення абсолютно ніяк не пояснили", – розповів боєць Другого батальйону Національної гвардії Євген.

Митний контроль на кордоні з РФ відновлять не пізніше 26 жовтня

18 жовтня президент Петро Порошенко дав прес-конференцію за підсумками перемовин з європейськими лідерами та президентом РФ Владіміром Путіним у Мілані днем раніше.

"Не пізніше вівторка відбудеться зустріч керівників прикордонних відомств України та РФ, на якій узгодять відкриття пропускних пунктів на кордоні", – заявив президент.

За його словами, існує домовленість про відкриття усіх закритих пунктів пропуску на кордоні, але першим запрацює пункт у напрямку "Ізварине" – "Гуково".

Довідка:

Жодної зустрічі, як і відновлення українського кордону не сталося.

20 жовтня міністр закордонних справ РФ Сєргєй Лавров заперечив навіть сам факт існування домовленостей про відновлення контролю на кордоні.

"Я читав заяви з Києва за підсумками міланських зустрічей про те, що є домовленість і про встановлення контролю на всій довжині російсько-українського кордону. Навіть більш конкретно було заявлено, що в найближчі дні всі КПП будуть повернуті українським прикордонникам і митникам. Це неправда", – заявив Лавров.

Перекидання російських військ через кордон також триває, що вже підтвердили ОБСЄ та НАТО.

АТО триватиме години

26 травня, на наступний день після виборів президента, Петро Порошенко повідомив, що підтримує продовження антитерористичної операції на Донбасі, але хоче змінити її формат.

«Я підтримую її продовження, але вимагаю зміни її формату», – сказав він.

«Антитерористична операція не може і не буде тривати 2-3 місяці. Вона повинна і буде тривати години», – наголосив Порошенко.

За його словами, перші кроки нової влади України будуть спрямовані на підвищення боєздатності силовиків.

«Ми тоді побачимо вже дуже швидко підвищення ефективності антитерористичної операції», – зазначив він.

Довідка:

Після цього українські війська дійсно досягли прогресу у звільненні населених пунктів від терористів та бойовиків, але наприкінці серпня останні отримали значну підтримку з боку російської армії, що закінчилося оточенням українських сил під Іловайськом.

Після такого Україна, ОБСЄ та РФ підписали угоди про припинення вогню у Мінську.

Таким чином, АТО триває вже рівно сім місяців від 14 квітня, а частина території, на якій оголошено АТО досі окупована.