"ДНР" та інновації
Терористи з Донецької області у своїх виборах вирішили запровадити кілька інновацій. А саме – «голосування» в інтернеті і поштою. Передбачено воно для тих, хто 2 листопада не зможе прийти на «дільниці».
«Голова» так званої «ЦВК» Роман Лягін пояснив, що для того, щоб проголосувати через Мережу, жителям регіону необхідно пройти процедуру верифікації.
«Увійшовши на сайт, потрібно буде прикріпити скан свого документа, що посвідчує особу, сторінки з персональними даними та реєстрацією. Після цього виборець отримає бюлетень з унікальним номером, зможе проголосувати або онлайн, або роздрукувати бюлетень, проголосувати і відправити поштою», – запевнив Лягін.
Кандидати
Висувати список кандидатів у «Народну Раду ДНР» можуть громадські організації та об'єднання, на установі яких були присутні не менше 100 осіб.
До влади у «ДНР» намагаються пройти два об’єднання під назвою «Донецька республіка» і «Вільний Донбас». За інформацією, оприлюдненою на сайті «ЦВК» терористів, лише ці організації змогли вчасно передати до «ЦВК» підписні листи з необхідною кількістю підписів.
Крім того, так звана «ЦВК» відмовила у реєстрації «Республіканському списку кандидатів», висунутому Комуністичною партією «ДНР».
Причиною стало те, що вони завчасно не повідомили «ЦВК» про проведення «Пленуму» з висунення списку кандидатів, що унеможливило контроль з боку терористів за дотриманням «законодавства» при висуненні зазначеного списку кандидатів (оскільки представник бойовиків не зміг бути присутнім на зібранні комуністів).
«Крім того, в порушення закону, відомості про освіту, зазначені в заявах про згоду балотуватися кандидатом, включених в республіканський список кандидатів, не були підтверджені документами (дипломами про освіту). Більш того, стосовно багатьох кандидатів були відсутні й інші документи – копії паспортів, документів, підтверджуючих відомостей про місце роботи та займані посади. Все це унеможливило реєстрацію республіканського списку, висунутого Комуністичною Партією ДНР», – йдеться у повідомленні на сайті «ЦВК» донецьких терористів.
На посаду «голови ДНР» претендують троє осіб:
Член «Спілки ветеранів Донбасу «Беркут», «депутат Народної ради» Юрій Сивоконенко (само висуванець)
«Прем’єр» Олександр Захарченко.
та «заступник голови парламенту Новоросії» Олександр Кофман
Робота комісій
Загалом на території Донецької області, контрольованої бойовиками, працюватимуть 364 дільниці, а також три дільниці у таборах переселенців на території РФ. Вони будуть розділені на 37 «територіальних виборчкомів».
Також у «ЦВК» бойовиків заявили про плани організувати «дільниці» на місцях постійної дислокації терористів-«ополченців».
У «ЦВК» обіцяють, що «дільниці» відкриються о восьмій годині ранку і працюватимуть до 20:00.
«Комендантська година починається набагато пізніше, і перешкод для вільного волевиявлення не існує. ЦВК з міркувань безпеки залишає за собою право змінювати час роботи того чи іншого виборчої дільниці», – йдеться у повідомленні.
«Голосування» відбуватиметься за українськими паспортами.
Терористи заявляють, що «вибори» відбуватимуться за пропорційною системою.
«Для участі у виборчому процесі політична сила повинна зібрати 1 тис. підписів. Прохідний бар'єр становить 5%. Кандидатом на посаду глави ДНР може бути громадянин республіки, який проживає на її території не менше 10 років. Вік кандидата не може бути нижче 30 років», – заявили в «ДНР».
«Інтернет-голосування» на тимчасово контрольованих терористами територіях почалося у середу, 29 жовтня. Воно має завершитися у п’ятницю, 31 жовтня, опівночі.
"ЛНР" і "пересувні дільниці"
Так само як і в «ДНР», про плани організувати власні «вибори» заявили терористи в Луганській області.
Місцевий «голова ЦВК» Сергій Козьяков розповів, що кожну виборчу дільницю з моменту завезення бюлетенів охоронятимуть як мінімум три правоохоронці.
Козьяков також зазначив, що виборці голосуватимуть за українськими паспортами і додав, що взяти участь в «голосуванні» зможуть виборці, які досягли 18-річного віку.
За словами Козьякова, планується, що в день виборів в ЛНР працюватиме 95 виборчих дільниць. Як і на Донеччині, свою роботу вони почнуть о 8 ранку і будуть відкриті до 20:00.
Тут також не обійшлося без «нововведень». Козьяков розповів, що з вівторка в «ЛНР» запущені чотири мобільних виборчих комісії (в іншій новині від того ж Козьякова мова про 5 дільниць). Одна з них працює в околицях Свердловська, інша в Кіровську, поєднаному з містом Брянка, інші дві в містах Ровеньки та Стаханові.
За словами «голови» однієї з «Територіальних виборчих комісій» Олексія Сирова, рішення про проведення виїзного дострокового голосування ухвалене у зв'язку з браком фінансування.
Виїзне «голосування» триватиме до неділі, за винятком суботи.
Свою роботу вони також почали з середи, 29 жовтня.
Водночас, ініціатива з поштовим та інтернет-голосуванням у луганських терористів зазнала певних змін. На відміну від «колег» з Донеччини, в «ЛНР» голосування через всесвітню мережу матиме лише характер соціологічного опитування. Громадяни, які проживають на контрольованих силовиками територіях Луганської області, але бажають взяти участь у виборах глави і парламенту ЛНР, можуть проголосувати в межах території народної республіки, пояснив Козьяков.
Луганські кандидати
20 жовтня «ЦВК» самопроголошеної «ЛНР» завершив реєстрацію кандидатів.
Так, за пост «голови ЛНР» боротимуться четверо:
Чинний лідер терористів Ігор Плотницький
Керівник «федерації профспілок» Олег Акімов,
«Міністр охорони здоров'я ЛНР» Лариса Айрапетян
та підприємець Віктор Пеннер
З дев'яти представлених в ЦВК списків організацій зареєстровано три: "Мир Луганщині", "Луганський економічний союз" і "Народний союз".
За словами Козьякова, основними причинами відмови в реєстрації стали порушення при зборі підписів (недотримання форми підписних листів і невірне їх заповнення), а також документів на довірених осіб та кандидатів.
"Соціальна картка ЛНР"
Також стало відомо, що у день виборів на виборчих дільницях 2 листопада будуть видавати так звані «соціальні картки ЛНР».
«Соціальна карта», згідно з постановою так званого уряду «ЛНР», є документом, який дає право на безкоштовне медичне обслуговування і 50-відсоткову пільгу при оплаті за проїзд у трамваях і тролейбусах, а також 5-відсоткову знижку в мережі супермаркетів «Народний» («націоналізовані» владою «ЛНР» магазини мережі «АТБ»).
Також без цієї картки, як повідомляють місцеві ЗМІ, самопроголошена влада «ЛНР» не видасть пенсій.
Отримати цю картку мають можливість усі, хто досяг віку 18 років і живе на території «Луганської народної республіки».