Парламентські вибори в Україні визнають попри неучасті окремих територій у голосуванні. Про це повідомила глава делегації спостерігачів Парламентської асамблеї ОБСЄ Доріс Барнетт (Німеччина) під час відвідин виборчої дільниці у Києві.
"У нас немає жодного права говорити, що через неучасть певних територій України у виборах вони є нелегітимними", – сказала вона.
За словами глави делегації, ті, хто заявляє про нелегітимність виборів через неучасть всіх областей України, намагаються їх дискредитувати і зірвати.
При цьому вона зазначила, що вже побачила сьогодні "добре організовані виборчі дільниці, на які приходить велика кількість мирно налаштованих людей, і їм не доводиться стояти в черзі".
В свою чергу глава короткострокової місії ОБСЄ зі спостереження за виборами Кент Харштедт (Швеція) повідомив, що основними проблемами цих виборів є велика кількість внутрішньо переміщених осіб, яким також необхідно надати рівні права для голосування в день виборів. Другою проблемою він назвав забезпечення, у зв'язку з погрозами актів насильства в день голосування, безпеки на виборчих дільницях і на всій території України.
"У складних умовах в країні ми бачимо великі очікування і багато зусиль з боку України. Незважаючи на велику кількість погроз напередодні про застосування насильства, ми сподіваємося, що цей день мине мирно", – заявив Харштедт.
Як відомо, сьогодні Україна обирає нову Верховну Раду.
Спостерігають за виборами в Раду 2321 міжнародний спостерігач від 21 диппредставництва іноземних держав та 20 міжнародних організацій. Крім того, ЦВК зареєструвала 2109 спостерігачів від громадських організацій, 6487 – від мажоритарників і 14561 – від політичних партій.
Водночас, за даними ЦВК, депутатів до парламенту не зможуть обрати у дев'яти з 21-го округів Донецької області та в шістьох з 11-ти округів Луганської області.
За прогнозами фахівців, понад 4,5 мільйона виборців не зможуть проголосувати. Зокрема, скористатися своїм правом правом голосу не зможуть 49% виборців Донеччини та 69% мешканців Луганської області.