Україна не могла звертатися зі скаргою до Світової організації торгівлі на заборону Россільгоспнагляду поставляти до Росії українську рослинну продукцію, оскільки такому зверненню мають передувати двосторонні консультації з російською стороною в профільних комітетах СОТ. Про це повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі.
У повідомленні зазначається, що запит на проведення таких консультацій Україна вже направила до російського пункту запитів СОТ.
«Наступним етапом стануть консультації з метою врегулювання проблеми і розгляду торговельного неспокою в профільних комітетах СОТ, Раді торгівлі товарами і Генеральній раді СОТ», – повідомили у міністерстві
При цьому в Мінекономрозвитку зазначили, що офіційна скарга до СОТ подається у разі, якщо консультації були безрезультатними, а все інші можливості врегулювання проблеми вичерпали себе.
Нагадаємо, напередодні Міністерство аграрної політики і продовольства повідомило, що Міністерство економічного розвитку і торгівлі України звернулося до Світової організації торгівлі у відповідь на закриття Россільгоспнаглядом російського ринку для українських постачальників продукції рослинництва.
Як відомо, Россiльгоспнагляд iз 22 жовтня запровадив тимчасове обмеження на постачання з України, зокрема транзитом через її територiю, всiх видiв пiднаглядної рослинної продукцiї.
Ранiше Россiльгоспнагляд звернувся до української Держветфiтослужби з проханням до 21 жовтня надати iнформацiю про обсяги вирощеної цього року в Українi рослинної продукцiї та про площi, зайнятi пiд окремi культури, а також надати iншi переконливi гарантiї українського походження рослинної продукцiї, яку Україна постачає до Росiї.
За даними росiйської служби, запит був пов'язаний iз рiзким збiльшенням постачання рослинної продукцiї з України, а також iз вiдсутнiстю або навмисним видаленням маркування з упаковки, що, на думку Россiльгоспнагляду, може свiдчити про постачання через Україну рослинних вантажiв з Європейського Союзу, що пiдпали пiд росiйськi санкцiї.