Як відомо, 30 вересня Парламентська Асамблея Ради Європи обговорила доповідь шведської депутатки Маріети де Пурбе-Лінден “Зупинити прояви неонацизму”.
Приводом до роботи над звітом став теракт у Норвегії, організований Андерсом Брейвіком. Відповідно, Пурбе-Лінден зосередилася у дослідженні на ситуацїї в Північній Європі, в Греції, в Німеччині й не розглядала неонацистські рухи, що існують у різних країнах Східної Європи, зокрема і в Росії.
Поза тим, російська депутат Ольга Козакова спробувала просунути декілька поправок, у кожній з яких, у той чи інший спосіб, пропонувалося засудити “пропаганду нацизму та героїзацію дивізії SS-Галичина». Проти цієї ініціативи виступила автор доповіді (яка є постійним доповідачем по Україні). Вона пояснила, що предмет її дослідження — це напрацювання педагогічних, профілактичних заходів, щоб упередити імовірні нацистські злочини в майбутньому.
“Ми не займаємося історичним аналізом подій Другої Світової”, – зазначила вона.
У дебатах також виступив заступник голови української делегації Сергій Соболєв ("Батьківщина"). Він привернув увагу до тих російських неонацистських груп та організацій, які, на своїх сайтах в інтернеті, перші активно підтримали сепаратистів в Україні.
“Росія використовує неонацистів у своїй агресії проти України”, – наголосив він.
Поза тим, російський правий радикалізм, як і підтримка крайніми правими рухами Єворпи політики Путіна, не згадуються в підсумковому документі Ради Єворпи.
Як відомо, під час проведення "референдуму" в Криму дії Російської Федерації у Європі підтримали представники ультраправих, неонацистських та комуністичних партій.