За даними Мінекономрозвитку, в 2013 році українські підприємства були більш орієнтованими на ринок ЄС, ніж на ринок РФ, лише в 6 областях України.
Також П’ятницький зазначив, що підприємства Луганської та Донецької області більш охоче постачають продукцію до ЄС.
"Як не дивно, Луганська і Донецька область сьогодні більше торгують з Європейським Союзом. Там, де ситуація контрольована і спокійна, бізнес знаходить собі ті ринки, де йому принаймні не створюють додаткових перешкод … На російському ринку нібито мито також нульове, але на європейському ринку вам не створюють додаткових перешкод, а в Росії то виявляють, що походження товару не таке, то санітарні норми якісь не такі, і так далі, причому це абсолютно штучно", – зазначив заступник міністра.
За його словами, в 2014 році український експорт до ЄС суттєво збільшився і вже перевищує третину від загального обсягу експорту.
"У минулі роки (2012, 2013 – ред.) він коливався на рівні 25-26%, тобто, це приблизно чверть. Так сталося через те, що істотно скоротився наш експорт до країн СНД, в першу чергу в Російську Федерацію і Казахстан", – зазначив П’ятницький.
Нагадаємо, за 7 місяців експорт української продукції до Європейського Союзу становив 2,985 мільярда доларів , що на 14% або на 367,5 мільйонів доларів більше, ніж за аналогічний період 2013 року.
Нагадаємо, у травні 2014 року вперше за вісім років зафіксували профіцит зовнішньоторговельного балансу України.