Найголовніше за вихідні: обстріли поблизу Маріуполя та Марші миру

22 Вересня 2014, 12:22

Донбас

На вихідних ситуація на сході України залишалася напруженою. Попри оголошений режим припинення вогню, бойовики продовжували обстріл українських позицій. Так, в Раді національної безпеки та оборони повідомили про, щонайменше, двох загиблих та вісьмох поранених. У відомстві наголосили, що військові дотримуються перемир’я та відкривають вогонь лише у відповідь. Також повідомлялося про знищену живу силу і техніку бойовиків.

У той же час, міськрада Донецька заявила, що ситуація в місті залишається стабільно напруженою. Повідомлялося про поодинокі постріли з великокаліберної зброї. В ніч на 21 вересня через артобстріл були поранені двоє місцевих жителів. Зафіксовані влучання снарядів по житлових будинках.

Між тим, в Луганськ цими вихідними під егідою МНС прибула українська гуманітарна допомога, яка складалася з круп, цукру, муки, консервів та засобів гігієни. Мова йде про 10 машин гуманітарки, яку українська влада ще в серпні передала Міжнародному Червоному Хресту і яка зберігалася на складах Старобельська та Сєвєродонецька.

Також міськрада повідомила, що Донецька залізниця відновлює курсування поїзда Київ-Луганськ

Попри відносний спокій у Луганську, в області бойовики з артилерії обстріляли селище Стаханівець. У міліції зазначають, що обстріл вівся з території міста Ірміно, підконтролього сепаратистам.

За попередньою інформацією, загинула щонайменше одна людина.

Неспокійно вихідні минули і в околицях Маріуполя. 20 вересня під час обстрілів на територію ковальсько-пресового цеху ПАТ ММК ім. Ілліча потрапило два снаряди. Жертв та постраждалих немає. За інформацією міськради, також 20 вересня "в результаті неприцільної стрільби" ворога з боку села Комінтерново, один з мінометних снарядів потрапив в балку селища Талаківка.

Крім того, невідомі атакували групу прикордонників поблизу міста.

21 вересня журналісти повідомили про відновлення обстрілів околиць Маріуполя. За попередньою інформацією, бойовики вели обстріли з району захопленого Новоазовська.

Що ж до окупованого міста, Дмитро Тимчук, координатор групи «Інформаційний опір», повідомив, що в Новоазовську створений «навчальний центр» для бойовиків, загони яких мають діяти спільно з російськими військовими.

21 вересня в РНБО заявили, що українські силовики залишили низку населених пунктів, аби не потрапити в оточення. 

Марші миру

У неділю, 21 вересня, у Росії та світі відбулися Марші миру проти російської агресії в Україні.

Так, у Москві на вулиці вийшли десятки тисяч людей. Через цю акцію поліція російської столиці посилила заходи безпеки в центрі міста. Зокрема, навколо місця збору учасників акції – Пушкінської площі – чергувало кілька десятків поліцейських автобусів і автомобілів, а також пожежна машина і карета "швидкої допомоги".

Рух центральними бульварами був перекритий, їх відгородили комунальними автомобілями.

На Страсному ж бульварі встановили рамки металодетекторів, біля яких збиралися учасники заходу. Також за акцією спостерігали з поліцейського вертольота.

На заході були присутні колони від партії "Яблоко", руху "Солидарность", "Партії Прогресу", учасники від націоналістичних сил, які виступають "проти війни та проти імперії" та інші.

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = “//connect.facebook.net/uk_UA/all.js#xfbml=1”; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, ‘script’, ‘facebook-jssdk’));

Групу людей, які намагалися влаштувати провокацію, вигукуючи "Марш миру- марш посібників фашизму", відвели у напрямку машини поліції. Також до автозаків відвели людей з "георгіївськими стрічками".

Водночас, у Саратові журналіст "Радіо Свобода" і ще кілька активістів були затримані ще до початку акції за зйомку дій поліції. Активістам не дозволили жодних заходів, тож вони вирішили зібратися на народний сход, аби "просто обговорити події в Україні" і виступити на підтримку Маршу миру в Москві.

У Томську участь у Марші миру взяли кілька десятків людей, акція відбулася без провокацій, сутичок чи затримань.

У Єкатеринбурзі Марш також відбувався без провокацій та ексцесів. Були лиш "словесні перепалки" між учасниками Маршу миру та його противниками, які теж  проводили свою акцію. Одна з учасниць "Маршу" булла затримана під час акції за звинуваченням у адміністративному правопорушенні.

У Санкт-Петербурзі на вулиці вийшли близько 1,5 тис людей. По завершенні акції затримали щонайменше чотирьох активістів.

Водночас, російські правоохоронці відзвітували про «малочисельні» антивоєнні акції.
 
Подібні марші проти російської агресії відбулися і в Україні, зокрема в Харкові, Дніпропетровську та Одесі.

Крім того, Марш у вигляді "ланцюжка миру" відбувся в Ізраїлі (Хайфа). Також акції за мир в Україні 21 вересня відбулися у Європі та США. Зокрема у Берліні, Мюнхені, Нью-Йорку, Стамбулі, Дубліні.

Розмальований Лєнін

Та у Краматорську 21 вересня відбулося Віче, учасники якого розмалювали пам’ятник Владіміру Лєніну в національні кольори, який раніше намагалися знести.