"Як відомо, на рахунках Міноборони скупчилися мільярди бюджетних коштів, які військові чиновники чомусь не поспішають реалізовувати. Що в умовах бойових дій на Донбасі і кричущу ситуацію з забезпеченням українських військ найнеобхіднішими ресурсами викликає, як мінімум, здивування. Чому ж Міноборони не реалізує отримані кошти? Відповідь на це питання, можливо, дасть ситуація з державним оборонним замовленням (ДОЗ)", – відзначає він.
За даними Тимчука, починаючи з травня 2014 року "військове керівництво для чогось посилено намагалося проштовхнути ДОЗ, навіть поверхневий аналіз якого дивує".
"У ньому, наприклад, числилися заряди для салютних установок (простіше кажучи, феєрверки на випадок святкових заходів); погашення заборгованостей, що виникли при міністрах оборони Януковича (начебто не можна "заморозити" ці борги зважаючи фактичного стану війни); фінансування навіть не створення перспективних зразків озброєнь, а тільки технічного завдання на них (самі ці озброєння планувалося отримати на озброєння до 2020 року)", – відзначає він.
Нагадаємо, раніше у ЗМІ з’явилася інформація про те, що Міністерство оборони України через численних посередників організувало на внутрішньому ринку розпродаж озброєння і бойової техніки – автоматів, безпілотників, вертольотів, гранатометів, ракет.
Крім того, днями уряд звільнив першого заступника міністра оборони Богдана Буцу, якого звинувачували у неналежному забезпеченні армії.