Засідання суду щодо виселення Меджлісу призначили на 22 вересня

19 Вересня 2014, 15:54

Шевкієв зазначив, що кримські «правоохоронці», заборонивши фонду «Крим» працювати у приміщенні, яке йому належить, посилались на позов «прокурора» республіки Крим щодо «захисту інтересів невизначеного кола осіб», яким нібито може загрожувати діяльність кримськотатарської організації.

За його словами, у прокуратури є дві претензії до фонду. Перша з них пов’язана з тим, що юридична адреса організації не збігається з місцем фактичної їїї роботи.

«Фонд працює не за юридичною адресою – Житкова 40, а на Шмідта 2. Хоча обидві будівлі належать фонду, і в будівлі на Житкова в нас теж є офіс, там працюють люди, з якими ми маємо зв’язок. Пошта не губиться, проблем з податковою в нас щодо цього теж немає. Чому це непокоїть коло якихось «невизначених осіб», я не розумію», – зазначив Шевкієв.

«Друга претензія полягає в тому, що засновником фонду є Мустафа Джемілєв. На їхню (кримської «влади» – ред.) думку, він не може бути засновником «Криму», оскільки є іноземним громадянином, якому заборонений в’їзд на територію Росії строком на 5 років. Тому його начебто необхідно вивести зі складу засновників. Хоча це нонсенс, адже засновником можна стати лише один раз, коли відкривається фонд. Тож це є звершеним фактом і змінювати щось немає сенсу», – додав голова фонду.

Він повідомив, що засідання суду у справі призначили на понеділок, 22 вересня. За словами Шевкієва, кримські татари сподіваються на врегулювання ситуації. 

«Ці претензії можна вирішити, зокрема, варто розібратися, чи може організація працювати не за юридичною адресою. Якщо ні – я можу перереєструвати юридичну адресу на Шмідта 2. І якщо в суді доведуть, що Джемілєва треба вивести зі складу засновників,  то це теж можна зробити, і , я думаю, сам Джемілєв на це не образиться», – переконує Шевкієв.

«Однак чи варто було заради цих двох несуттєвих приводів влаштовувати потрясіння, які вразили, можна сказати, увесь світ? Адже вони позбавили Меджліс місця роботи, місця проведення зібрань. Фактично Меджліс викинули на вулицю без жодних підстав», – наголосив голова фонду «Крим».

Він висловив сподівання, що після виконання вимог суду все стане на свої місця, однак не виключає, що влада може «вигадати щось іще».

«Після виборів (14 вересня – ред.) та  мінімальної явки громадян, а особливо кримських татар, влада шукає способи підняти свої рейтинги. А, як свідчать наші спостереження протягом попередніх 23 років, найкращим методом для цього є активна боротьба з кримськими татарами, які начебто є загрозою для суспільства», – резюмував Шевкієв.

Як відомо, тривожні події навколо будівлі Меджлісу і фонду «Крим» у Сімферополі розпочалися в ніч на 15 вересня. Спочатку озброєні люди зняли з будівлі прапор України, а вранці 15 вересня до будівлі прибули озброєні «поліцейські», які провели обшук, які тривав з 9-ї ранку до 21 години вечора. Під час обшуку вилучили оргтехніку, документи (зокрема, протоколи засідань Меджлісу).

Крім того, відповідно до постанови суду, фонду «Крим» заборонили експлуатацію  будівлі Меджлісу та наклали арешт на рахунки організації.

Крім того, судові виконавці склали акт про стягнення з фонду «Крим» 50 тисяч штрафу через нібито невиконання фондом та представниками меджлісу розпорядження щодо звільнення приміщення.