"Україна зробила низку важливих кроків для розвитку юридичних та інституційних рамок для боротьби з торгівлею людьми", – наголошується в доповіді.
Проте, як наголошується в документі, з 2010 року значно зросло число українських жертв торгівлі людьми з метою трудової експлуатації.
"Складна економічна ситуація в країні і брак робочих місць підвищили вразливість сільського населення", – наголошується в документі.
У зв'язку з цим GRETA висловила глибоку стурбованість нинішньою кризою і зростаючою кількістю внутрішніх переміщених осіб, які можуть бути уразливі в питаннях торгівлі людьми.
Також в доповіді рекомендується офіційному Києву посилити співпрацю з неурядовими громадськими організаціями для боротьби з торгівлею людьми, а також передбачити збільшення бюджетних коштів на вирішення цієї проблеми.
Крім того, в документі наголошується, що жертви торгівлі людьми в Україні не мають ефективного доступу до компенсації.
Експерти закликають українську владу розвивати тренінги для слідчих, прокурорів і суддів з метою ефективного розслідування злочинів, пов'язаних з торгівлею людьми.
Нагадаємо, за даними наукового дослідження, яке профінансувала Єврокомісія, 2012 року Україна зайняла 87 місце у світовому рейтингу щодо боротьби з торгівлею людьми, складеного зі 182 держав.