"Щоб мати можливість повністю підтримати стабілізацію України, Європейська Комісія готова в разі, якщо Україна ратифікує угоду про асоціацію з ЄС, запропонувати додаткову гнучкість. Така гнучкість буде складатися з відстрочення до 31 грудня 2015 року тимчасового застосування поглибленої та всеосяжної вільної торгівлі, продовжуючи автономні торгові заходи ЄС в інтересах України протягом цього періоду", – йдеться у заяві.
Крім того, Україна та Росія підтвердили, що вони будуть "продовжувати застосовувати пільговий режим в рамках ЗВТ з СНД".
"Вони погодилися з тим, що важливо сприяти лібералізації торгівлі для підтримки економічного зростання і процвітання, згідно з їх зобов'язаннями перед СОТ. Вони згодні з тим, що необхідно гарантувати, що Угода про асоціацію, включаючи поглиблену та всеохоплюючу зону вільної торгівлі Україна-ЄС та ЗВТ з СНД сприяють більш інтегрованому економічному простору в регіоні", – йдеться у заяві.
Крім того, повідомляється, що сторони продовжать консультації про те, як вирішувати проблеми, підняті Росією. Прогрес цих консультацій буде розглянуто на рівні тристоронніх зустрічей міністрів.
"Цей процес повинен бути частиною всеосяжного мирного процесу в Україні, поважаючи право України визначати свою долю, та поважаючи її територіальну цілісність", – наголошується у тексті.
Як відомо, 27 червня Україна і Євросоюз підписали економічну частину Угоди про асоціацію, яка передбачає створення зони вільної торгівлі. Політична частина угоди була підписана 21 березня.
Ратифікація угоди відбуватиметься у Верховній Раді та Європарламенті синхронно 16 вересня.
У Європарламенті заявили, що Угода про асоціацію між Україною та Євросоюзом може бути введена в дію з 1 листопада на тимчасовій основі за умови її ратифікації наступного тижня. Однак Росія вимагала внести зміни в текст угоди. Влада РФ пояснювала свої вимоги тим, що положення угоди становлять ризики для Росії. Росія хотіла, щоб Київ та Брюссель вилучили із зони вільної торгівлі понад 20% товарів. 11 вересня деякі ЗМІ повідомили, що РФ відмовилась від намірів вимагати внесення змін до угоди, проте пропонує Україні змінити порядок її виконання.
Тим часом, 12 вересня глава МЗС України Павло Клімкін заявив, що ЄС готовий продовжити дію автономних преференцій і залишити відкритим ринок для українських товарів на найближчу перспективу – до 2015 року.