Заступник начальника відділу Слов'янського міського відділу освіти Лариса Жидкова повідомила, що інформація про введення німецької мови замість російської, "м'яко кажучи, не відповідає дійсності".
"Усе залежить від рекомендацій Міносвіти й науки, і від того, який навчальний клас. Зокрема, є випадки, коли в 5 класі навпаки збільшали кількість годин на вивчення російської мови. А взагалі, якщо клас із українською мовою навчання – то немає нічого дивного, що в плані передбачена велика кількість на вивчення державної мови, і якщо клас із російською мовою, то відповідно, учням пропонується більша кількість годин на вивчення російської мови", – сказали у відомстві.
Разом з тим, у випуску новин російського "Пєрвого канала" повідомили, що київська влада в школах Слов'янська почала "утискати в правах російськомовних громадян", і навіть "позбавили" можливості дітей вивчати російську мову.
"Варто відзначити, що в школах Слов'янська зміни перетерпіла й програма навчання. Дітей позбавили можливості вивчати російську мову, як розповідають самі школярі, тепер замість неї викладають німецьку. Очевидно, вона нинішній владі ідеологічно ближча. І це незважаючи на всі обіцянки Києва, не утискати в правах російськомовних громадян", – розповів журналіст у випуску новин російського ТБ.
Нагадаємо, російські телеканали неодноразово були помічені у перекручуванні фактів та маніпуляціях з інформацією.
Крім того, окремі телеканали отримали попередження за заклики до сепаратизму.
Наприклад, у липні Нацрада оголосила попередження телеканалу UBR через заклики до сепаратизму і пропаганду війни.
Загалом в Україні заборонили 15 російських телеканалів.