Збитки від війни: зруйнована інфраструктура, втрачені робочі місця та втрати держбюджету

8 Вересня 2014, 19:35

Так, у липні прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що відновлення інфраструктури Донбасу, зруйнованої внаслідок російської агресії та бойових дій в регіоні, потребує 8 млрд гривень. Однак вже у вересні Яценюк зазначив, що через продовження війни на Донбасі сума збитків може зрости до $8 млрд.

Відбудова інфраструктури

За даними Донецької ОДА, збитки області від руйнувань внаслідок конфлікту становлять 3,2 млрд гривень. 

Разом з тим, раніше в Міністерстві інфраструктури повідомили, що попередня сума збитку, заподіяного об'єктам інфраструктури Донбасу, оцінюють в 2 млрд гривень. Зокрема, відновлення  лише автошляхів Донеччини потребуватиме понад 500 млн гривень.

За інформацією Луганської ОДА, станом на початок вересня загальна сума збитку, завданого інфраструктурі області, становить понад 3,1 млрд гривень. Зокрема пошкоджені та зруйновані понад 3700 об'єктів (з них 123 – комунальної форми власності, 57 – державної, 3516 – приватної). Серед них – житлові та нежитлові приміщення, заклади охорони здоров'я, навчальні заклади, об'єкти фізичної культури і спорту, об'єкти дорожньо-транспортної інфраструктури та промислові об’єкти.

Відновлення економіки

За підрахунками Луганської ОДА, для відновлення економіки Луганщини потрібно близько 8,5 млрд гривень. Зокрема, кошти необхідні для відновлення роботи низки підприємств області, законсервованих у зв’язку з пошкодженнями та руйнуваннями.

За даними Луганської ОДА, за час бойових дій на Донбасі втратили робочі місця понад 30 тисяч мешканців області. У випадку продовження бойових дій ця цифра може зрости до 80-85 тисяч осіб.

Збитки Укрзалізниці

За даними Укрзалізниці, Донецька, Придніпровська та Південна залізниці зазнала збитків від дій терористів майже на 600 мільйонів гривень. За повідомленням ген директора підприємства, такі дані не є остаточними, адже частина об’єктів потребують додаткового обстеження.

Втрати вугільної галузі

Через бої на сході України вугільна галузь регіону зазнала збитків майже на 300 млн гривень.

За даними Міненергетики, лише у липні шахтарі не видобули до плану 315 тисяч тон вугілля. А з початку травня втратили близько 420 тисяч тон. Крім того, через бойові дії в регіоні не працюють близько 30-35 шахт.

Втрати газовидобування

Крім того, з червня терористи перешкоджають видобутку газу на Донбасі. Внаслідок захоплення устаткування п'яти бурових установок ПАО «Укргазвидобування» (Ольшична, Нижньо-Мінченковська, Дробишівська, Євгенівська і Марківська), станом на початок червня підприємство зазнало понад 86 млн гривень збитків. Також через призупинення Лобачевського УКПГ втрати ПАТ "Укргазвидобування" в зоні АТО збільшилися на 100 тисяч кубометрів природного газу щодоби. Крім того, в зоні АТО припинили роботу 4 інших виробничих об’єкти, через що компанія щодня втрачає 340 тисяч кубометрів видобутого блакитного палива.

Збитки Нацбанку

У травні Національний банк України оцінив збитки банків від діяльності сепаратистів у Донецькій і Луганській областях в 13 мільйонів гривень. Зокрема йшлося про напади на банківські установи, пошкодження та знищення банкоматів тощо. Наприкінці липня Нацбанк запровадив надзвичайний режим роботи на Донбасі, а на початку серпня – відключив усі системи від Донецька та Луганська та вивіз гроші зі сховищ.   

Школи

У зв’язку з напруженою ситуацією на Сході 1 вересня розпочали роботу менше половини шкіл Донбасу: 250 на Луганщині та 547 шкіл Донеччини. Через бойові дії пошкоджені понад 280 навчальних закладів регіону. З них 168 розташовані у Донецькій області. Загалом в зоні АТО не працюють близько 900 шкіл.

Втрати держбюджету

8 вересня Державна фіскальна служба оприлюднила інформацію, згідно з якою втрати  загального Фонду Держбюджету через війну на Сході сягнули 4,4 мільярда гривень. Зокрема йшлося про суму, яку держава недоотримала з двох областей – Луганської та Донецької, де протягом кількох місяців  тривають активні бойові дії.