"Не було жодних домовленостей у Ньюпорті на тему постачання зброї для України, але немає жодних перешкод, аби Україна купувала зброю в майбутньому", – сказав Сємоняк.
Міністр також зазначив, що українська влада може вільно купувати зброю,оскільки не існує жодної заборони на її поставку і Україна сама повинна звернутися до Польщі, якщо зацікавлена в закупівлі якогось озброєння.
"Для купівлі та продажу потрібні дві сторони. Якщо Україна таку готовність продемонструє, наша оборонна промисловість точно готова реалізовувати такі замовлення", – сказав міністр.
Сємоняк також зазначив, що українська сторона дуже добре знає, що саме польські зброярі можуть запропонувати, оскільки співпраця розвивається роками.
"Вони повинні подумати, що їм треба, на що мають кошти, і точно будемо на цю тему розмовляти", – сказав Сємоняк.
Очільник польського Міністерства оборони назвав це питання таким, яке краще обговорювати на міжурядових зустрічах, а не в інтернет-форумах чи у телевізійних студіях.
Водночас, Сємоняк не став коментувати, як швидко можуть бути реалізовані контракти у випадку звернення України, назвавши це "не такою простою справою", і додав, що "такі контракти не підписуються за кілька днів".
Нагадаємо, 4 вересня президент Петро Порошенко заявив, що Україна домовилася з країнами-членами НАТОпро постачання зброї, але не уточнив назви країн. Після цього радник президента Юрій Луценко заявив, що мова йде про США, Францію, Італію, Польщу та Норвегію.
Також повідомлялося, що згодом, 7 вересня, Норвегія заперечила наявність домовленостей, про які розповів Луценко.
Водночас, експерти зазначають, що переговори щодо постачання зброї можуть тривати близько року.