"Звичайно, Назарбаєв і Лукашенка можуть стати українськими союзниками. Але тут є певна специфіка. Вони можуть ними бути, але таємно. Адже залежність Лукашенки і Назарбаєва від Росії і російського президента є більшою, ніж від України і її президента. Хоча особисті відносини Лукашенки і Порошенка є кращими, ніж , скажімо, в Лукашенки і Путіна", – зауважив Горбач.
Експерт додав, що Білорусь і Казахстан зацікавлені у тому, аби євразійська інтеграція не поглинула їх.
"Білорусь і Казахстан зацікавлені в тому, аби євразійська інтеграція не поглинула їх повністю. Аби ця інтеграція не була доведена до війни і приєднання якихось російськомовних територій цих держав до Російської Федерації. На українському прикладі вони побачили, як це відбувається", – додав Горбач.
"Вони (Білорусь і Казахстан – ред.) цього не хочуть і таємно будуть співчувати й підігравати Україні, її президенту. Але ці країни не зможуть, умовно кажучи, встати з відкритим забралом і відкрито виступити проти", – переконаний політичний аналітик.
"Білорусь і Казахстан лише будуть підігравати. Це може виражатися у поведінці за столом під час засідання. Це не буде відкрита критика російської позиції, але це може бути підтримка української. Втім, ці країни ніколи не стануть відкритими союзниками України", – переконаний Горбач.
Нагадаємо, 26 серпня у Мінську відбудеться зустріч президентів України, Білорусі, Росії та Казахстану, де також будуть присутні керівник європейської дипломатії Кетрін Ештон, єврокомісар з енергетики Гюнтер Еттінгер та єврокомісар з питань торгівлі Карл де Гухт.