За його словами, комітет визнав цю норму недемократичною і вніс відповідну поправку.
Натомість пропонується внести зміни до чинних законів про телебачення та радіомовлення, а також про друковані ЗМІ, котрі дозволять застосовувати санкції проти редакцій, що пропагують сепаратизм та тероризм.
"Ми спрощуємо процедуру обмеження або припинення діяльності. У випадку із телерадіокомпаніями ми пропонуємо, щоб за поданням СБУ Нацрада з питань телебачення та радіомовлення розглядала питання протягом трьох днів, і в разі підтвердження пропаганди тероризму з боку медіа приймалося рішення про тимчасове відключення, а справа передавалася до суду.
У свою чергу суд протягом трьох днів також приймає рішення і остаточно підтверджує або не підтверджує підтримку тероризму", – заявив Томенко.
За його словами, у випадку друкованих видан, рішення щодо передачі до суду мають ухвалювати Держкомітет з питань телебачення та радіомовлення або міністерство юстиції.
Як відомо, у вівторок, 12 серпня, Рада прийняла у першому читанні урядовий законопроект про санкції, який, з-поміж іншого, допускає припинення роботи пошти, відключення телеканалів та радіостанцій, закриття всіх видів ЗМІ, у тому числі і в інтернеті, заборона виробництва і розповсюдження друкованої продукції, припинення телекомунікаційного зв’язку, заборона користування радіочастотами. Проект передбачав, що приймати такі рішення може РНБО з наступним підписом президента.
Нагадаємо, представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуня Міятович заявила, що внесений у Верховну Раду законопроект про санкції є небезпечним для вільних ЗМІ в Україні.