«100%, що все залишиться по-старому. Єдине, що придумала нова влада – це повторити успіх президентських виборів, коли ані електорат, ані політсили не встигають зорієнтуватися, а рішення приймають дуже швидко. Рішення про початок виборчої кампанії загалом залежить від президента, а не від Ради, а все інше, судячи з усього залишиться», – переконаний Небоженко.
Політолог вважає, що наразі у політиці немає сильних зацікавлених груп, які б дотиснули законотворців у питаннях змін до системи виборів.
«Змішана система або відкриті списки – це вже не обговорюють. Ніхто до цього не готовий. Відкриті списки, пропорційна система, низький бар’єр – це все добре для молодих цікавих партій, які мали б з’явитися після Майдану. По-перше, війна все зіпсувала, а по-друге, ті хто контролюють законодавчий процес не зацікавлені у нових політичних силах. Уходження до української політики "порошенківського струменя" – це і є останній етап оновлення, хоча цього дуже мало», – зазначив експерт.
Водночас Небоженко очікує, що депутати ухвалять дозвіл на блокування політичних сил.
«Хоча я не розумію навіщо Порошенку ці вибори, якщо там немає такої солодкої для нього страви «з шоколаду», а саме блоків. Йому дуже необхідні блоки, адже він би приховав свою міфічну «Солідарність» у реальній партії та отримав на хвилі своєї популярності дуже великі голоси. Однак я поки не бачу таких його дій. Судячи з усього, зміни ще будуть, а депутати в останній момент зберуться, аби «пробити» ідею блоків», – сказав він.
Також політолог не сумнівається, що президент оголосить рішення про початок виборчої кампанії.
«Час початку виборів повністю контролює Порошенко. А він зробить усе, щоб вибори відбулися. Це дещо ризиковано, але його мабуть влаштовує поява мажоритарників, яких уже не можна без таких механізмів як Пшонка, як міліція, як прокуратура, контролювати. Чесно кажучи, я не знаю як він домовлятиметься з мажоритарниками», – завершив думку Небоженко.
Як відомо, у липні спікер Олександр Турчинов оголосив про розпад коаліції депутатських фракцій, що відкрило шлях до нових виборів до парламенту.
Також повідомлялося, що 12 серпня Верховна Рада двічі відхилила включення до порядку денного законопроектів про вдосконалення виборчого законодавства.