Повідомляється, що заморожені рахунки чотирьох осіб, які входять до ухваленого у березні санкційного списку ЄС.
Заморожені активи включають кошти як на банківських рахунках фізичних осіб, так і на рахунках компаній. Про повернення цих грошей в Україну поки не йдеться.
"На Кіпрі наразі не відкрито жодних кримінальних справ за підозрою у відмиванні грошей. Це може статися, якщо Україна передасть нам конкретні обвинувачення проти осіб, чиї рахунки заморожено", – пояснили у Підрозділі з боротьби з відмиванням грошей.
Це незалежна державна інституція Кіпру, уповноважена протидіяти міжнародній злочинності у фінансовій сфері.
Кіпрські правоохоронці зазначають, що з України досі не надходив запит про міжнародну правову допомогу, на підставі якого можна було би спільними зусиллями кіпрських і українських слідчих розслідувати справу про відмивання грошей.
"Ми отримували від Генеральної прокуратури України запити на отримання інформації щодо низки фірм та рахунків. Однак слідство в Україні щодо відповідних кримінальних справ дотепер перебуває на початковій стадії і не дозволяє заявити фігурантам про підозру", – зазначила співрозмовниця видання у MOKAS.
У відомстві пояснили, що лише на фінальній стадії слідства, коли буде висунуто обвинувачення, можна буде говорити про початок розслідування правоохоронними органами Кіпру.
У MOKAS додали, що таке розслідування стало би передумовою для можливого повернення грошей в Україну.
Нагадаємо, спеціальна слідча група проводила перевірку 50 підприємств, банків і 33 осіб з найближчого оточення Януковича з метою виявлення вкрадених державних грошей.
Генеральна прокуратура порушила 264 кримінальних справи на українських чиновників і людей, які підозрюються в корупції та відмиванні грошей. В цілому по Україні, таких справ вже більше 1000.