Згідно з повідомленням, незважаючи на складну ситуацію в країні, українська влада разом із місією МВФ розробили скорегований подальший план реформ для реалізації програми з метою подальшого погодження на Раді директорів МВФ, яка відбудеться у другій половині серпня.
Коментуючи заяву Арсенія Яценюка про відставку з посади прем’єр-міністра, Петро Порошенко наголосив, що Конституція та законодавство дають чіткі відповіді для забезпечення стабільності в цій ситуації. Він відзначив, що протягом 10 днів питання про довіру уряду має бути проголосоване парламентом. Зараз всі члени уряду продовжують виконувати свої функції.
Глава держави повідомив про те, що він провів зустріч із Яценюком, головою Верховної Ради Олександром Турчиновим та головами фракцій, за результатами якої було погоджено у відповідності до процедури провести голосування про довіру уряду для того, щоб підтвердити стабільність команди для здійснення реформ.
Зі свого боку, Крістін Лагард застерегла українських політиків від популізму та зайвих обіцянок під час передвиборчої кампанії, оскільки в сучасному фінансово-економічному стані України вони не зможуть бути реалізовані.
За її словами, Україні необхідно рухатися в рамках тої програми уряду, яка знайшла підтримку у МВФ і вважається реалістичною.
Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд наприкінці квітня схвалив надання Україні кредиту на $17,1 млрд , перший транш якого в розмірі $3,19 млрд уже надійшов. Рішення МВФ відкрило для країни допомогу інших міжнародних фінансових організацій. Зокрема, Україна залучила $1 млрд від продажу облігацій під гарантії США , отримала $750 млн кредит від Світового банку і EUR100 млн макроекономічної допомоги ЄС.
Передбачається, що співпраця з МВФ дозволить до кінця поточного року збільшити міжнародні резерви країни до $19,2 млрд , або до 2,6 місяців імпорту, а в 2015 році довести їх до $26,7 млрд , або 3,4 місяців імпорту.