«Питання щодо розпуску коаліції було всіма погоджене, всім це було відомо. Попередньо його мали подати ще у вівторок, але щось завадило. У мене таке відчуття, що розпуск коаліції мав би стати політичним форматом, який озвучується приблизно так: коаліція ліквідовується, більшість зберігається», – заявив колишній депутат.
Також Чорновіл додав, що зрив такого плану відбувся через незацікавленість "Батьківщини" у подібному розвитку ситуації.
«Більшості у нас і так фактично і не було, вона була близька до ситуативної. Десь такий формат мав спрацювати. Істерика Яценюка, страшне та награне обурення Турчинова, велика кількість у "Батьківщині" депутатів, які підписали заяву про вихід з коаліції, може свідчити про те, що їхні особисті плани не вкладаються у цей загальний план гри по нових виборах Ради. Те, що не були поставлені вчора закони, які були дійсно необхідні – теж фактор шантажу. Хочете іти на дострокові вибори, а от майте: тепер уся відповідальність на тобі Порошенку, тепер ти шукай, яким чином забезпечити фінансування армії, з бюджетом розправитись, взяти на себе усі непопулярні рішення, а ми умиваємо руки».
Водночас, Чорновіл переконаний, що Верховна Рада не саботуватиме ухвалення нових законів.
«Очевидно зараз, що на вибори доведеться іти, а йти треба з якимось багажем. Якщо іти з багажем тільки популістських заяв, мовляв ми не дали проголосувати урізання соціальних норм – це дуже болісно відіб’ється, особливо на електораті таких партій, як «Батьківщина». Адже діятиме колосальна пропагандистська машина і Порошенка, і громадських організацій, і преси, яка казатиме про те, що Верховна Рада зриває фінансування АТО, що Верховна Рада діє на боці ворога, що конкретні депутати і конкретні політсили не голосують за фінансування армії, а тому вони є ворогами країни та агентурою Путіна і т.п. Тому голосувати за такі рішення все одно доведеться. Інша річ, наскільки ці голосування йтимуть нормально, але цього не було і раніше, важливі рішення вибивалися з кров’ю, особливо якщо вони містили неприємний соціальний контекст. Я думаю, що певні важелі, особливо політико-пропагандистські знайдуться, щоб примусити цю Раду працювати та хоч щось робити».
Як повідомлялося, 24 липня заявили про вихід з коаліції фракції "УДАРу", "Свободи", депутатська група "Економічний розвиток", 15 позафракційних та дев'ять депутатів від "Батьківщини".