"Уперше його визнано у відносинах зі США, потім із Польщею, десь третьою стала РФ. До речі, вона завжди була ініціатором, так би мовити, цього терміну «стратегічний партнер» у відносинах з Україною. Тому немає значення статус у відносинах із Москвою. Росія ніколи не була дружньою до нас державою. Тому сподіватися на добру, безкорисливу дружбу з нею – це велика омана й ілюзія. Багато хто вівся на це роками", – розповів Тарасюк.
Він також сказав, що сподіваюся, що влада не має такого бачення.
"У мене таких ілюзій не було. Взаємини між сусідами за визначенням мають бути добросусідськими, але Росія не відповідає таким ознакам. Тому нам треба зрозуміти, що надії ні на кого немає, що ми опинилися сам на сам з агресором, який до того ж є однією з найбільших країн у світі й має статус ядерної держави, діючого члена Ради Безпеки ООН. Ми залишилися наодинці. Як видно з поведінки наших партнерів, ані в ЄС, ані за океаном ніхто не поспішає надавати нам військову допомогу. Тому я вважаю, що ми як держава повинні добиватися насамперед членства у НАТО. Ст. 5 Вашингтонського договору гарантує безпеку: вона говорить, що напад на одну із країн Альянсу вважається нападом на всіх його членів", – наголосив екс-міністр МЗС.
"Інший варіант – це укладення союзницького договору зі США. Такі договори зі Америкою мають Японія, Південна Корея, Індія, Ізраїль. Ось два шляхи. Решта – фікція. Зокрема, й так званий статус нейтральної держави, або позаблоковий статус. Події показали, що навіть проголошений із бійкою у Верховній Раді «позаблоковий статус», який ініціював Янукович зі своєю бандою, взагалі нічого не дав… Крім окупації Криму та агресії", – підсумував Тарасюк.
Детальніше читайте у черговому номері журналу "Український тиждень".