"На думку НБУ, вплив подешевшання гривні на рівень цін вичерпується, тож падіння споживання надалі малоймовірне. А якщо реальний сектор повернеться до капіталовкладень (для цього на сьогодні є всі економічні умови, стримує лише ситуація на Донбасі), то у другому півріччі економіка цілком може вийти з рецесії. Принаймні після падіння на 1,1% у І кварталі та, ймовірно, дещо більшого зниження у ІІ не видно жодних підстав говорити про зменшення ВВП за результатами року на 5%, як очікував уряд, або на 4,6%, як передбачають НБУ й травневий консенсус-прогноз Мінекономрозвитку, який об’єднує оцінки 15 організацій", – зазначив Шавалюк
Про такі темпи регресу можна говорити лише в тому випадку, коли порівнювати цьогорічний обсяг виробництва в Україні без Криму (3% ВВП) з минулорічним в усій державі. Або якщо протистоянню на Донбасі надаватимуть чергових зовнішніх поштовхів. Сподіваємося, цього не буде", – підкреслив експерт.
"Якщо винести за дужки бойові дії на Донбасі, то економічної катастрофи в Україні наразі вдалося уникнути. Але для забезпечення якісного зростання та структурних зрушень в економіці потрібні фундаментальні реформи. Залишається вірити, що уряд над ними працює і проведе їх якомога швидше. Інакше через рік-два, коли треба буде повертати борги міжнародних донорів України, вже для теперішнього Кабміну настане час розплати", – підсумував еекономіст.
Детальніше читайте в матеріалі Любомира Шавалюка "Покращення без лапок. Коли очікувати?" у №28 "Українського тижня".