"Відзначено загрозлива тенденція незаконного переміщення на територію РФ і довільного затримання російською стороною українських громадян", – йдеться в повідомленні.
Зокрема, увагу Верховного комісара привернуло незаконне вивезення та взяття під варту на території РФ української льотчиці Надії Савченко, захопленої в червні представниками терористів на сході України
В ООН "пообіцяли вивчити надані українською стороною матеріали і належним чином відреагувати на зазначені факти порушень прав людини", зазначили в МЗС.
Також сторони обговорили актуальні питання співпраці з управлінням Верховного комісара ООН з прав людини, зокрема, в контексті підготовки до наступної, 27-й сесії Ради ООН з прав людини у вересні 2014 року.
Українська льотчиця Савченко – доброволець батальйону "Айдар". Майже місяць вона воювала в зоні АТО на Луганщині, разом з іншими солдатами потрапила у засідку біля міста Щастя. Терористи вважають Савченко досвідченим снайпером. Раніше вони вимагали за звільнення льотчиці свободи для чотирьох своїх бойовиків.
8 липня стало відомо, що Савченко перебуває у слідчому ізоляторі в Росії. Тоді ж у МЗС України заявили, що вивезення жінки-офіцера до Росії є підтвердженням того, що терористи діють за сприяння спецслужб РФ.
Водночас, РФ запевняє, що затримало Савченко як біженку, і обвинувачує її у причетності до загибелі російських журналістів.
Тим часом, Україна закликає ЄС запровадити проти РФ жорсткіші санкції через викрадення Савченко.
Водночас, російський суд залишив Савченко під вартою у воронезькому СІЗО до кінця серпня.
МЗС України припускає, що Савченко опинилася в РФ через співпрацю російських спецслужб і терористів.
10 липня стало відомо, що Воронезький обласний суд розглянув апеляційну скаргу адвоката викраденої української льотчиці Надії Савченко і задовольнив скаргу про переклад постанови суду про її арешт на українську мову. Водночас, інформація про оскарження самого арешту відсутня.