"Украй важливо, щоби ми твердо протистояли російській окупації Криму. Якщо ми проявимо нерішучість, подібне може повторитися в майбутньому", – заявив дипломат.
Він підкреслив, що анексія Криму підриває фундаментальні принципи європейської безпеки та світового порядку в цілому.
Водночас він звернув увагу на інші сигнали, які свідчать про апетити Москви щодо східної України.
На його переконання, спроби російського керівництва вторгнутися в Україну "стануть для РФ кінцем" у тому вигляді, в якому вона зараз існує.
"Росія стає непередбачуваною, і це надзвичайно тривожно не тільки в контексті безпеки, а й з погляду бізнесу, що матиме довготривалий ефект", – наголосив політик.
Тому, зазначив він, реакція міжнародного суспільства має бути жорсткою, щоби виключити можливість подібних проявів у майбутньому. Крім того, позиція Заходу має бути єдиною.
"Єдність Заходу – це фундамент для того, щоб робити внесок у стабільність України. Це найважливіша річ", – зауважив він.
Обговорюючи питання економічних санкцій проти Росії як інструменту впливу на політику Кремля, Більдт висловив думку, що вони стають найбільш ефективними, коли ними загрожують або йдеться про можливість їх скасування.
Водночас, швидке застосування широких обмежувальних заходів проти Росії привело б до колапсу її економіки, яка потягнула б за собою економіки інших країн регіону, передусім, України, вважає він.
Втім, за словами шведського міністра, РФ уже зазнала економічного удару, насамперед через втрату розуміння міжнародною спільнотою політики Путіна та, як наслідок, відтоку інвестиційного капіталу з країни.
Як повідомлялось, Комітет постійних представників країн членів-ЄС розширює другий етап санкцій, до третього – не готовий.