Простатит — запалення передміхурової залози, яке супроводжується больовими відчуттями в промежині, які іноді резонують в мошонку, пряму кишку, статевий член і низ живота. Хвороба часто супроводжується погіршенням якості статевого життя: чоловіки говорять про зниження статевого потягу й розвиток еректильної дисфункції.
Науковцям і медикам досі не вдалось до кінця зрозуміти, яким чином відбувається інфікування простати. Бактерії, які викликають простатит, можуть потрапити в передміхурову залозу з сечовипускального каналу при зворотному потоці інфікованої сечі або калу з прямої кишки.
Симптоми простатиту
Серед симптомів простатиту слід виділити:
- хворобливість у зоні промежини, пахової зони;
- часті позиви до сечовипускання та труднощі з цим;
- зниження потенції;
- втрата інтересу до протилежної статі й інтимної близькості;
- труднощі з ерекцією;
- озноб і лихоманка;
- наявність крові в сечі;
- почуття постійно переповненого сечового міхура;
- погане самопочуття, нездужання, депресивні стани.
Найкраще лікування — профілактика
Суттєво знизити ризик захворювання можна, якщо:
- Дотримуватися правил особистої гігієни та постійно стежити за чистотою інтимних зон.
- Залишатися фізично активним, щоб запобігти застою крові в зоні тазу при довгому сидінні.
- Вести активне інтимне життя з урахуванням віку, дотримуватися правил безпечного сексу.
- Приймати ліки для профілактики простатиту (наприклад, Канефрон Н).
- Пити достатню кількість чистої води, щоб вимивати бактерії з сечовивідних шляхів.
- Обмежити вживання харчових продуктів, які зумовлюють подразнення передміхурової залози: кава, чай, газовані напої, смажена їжа, консервація, алкоголь, прянощі, сіль.
- Уникати стресових ситуацій.
Методи лікування захворювань передміхурової залози
Високі показники захворюваності серед населення зумовлені несвоєчасним обстеженням, слабкою діагностичною базою багатьох установ, відмовою приймати урологічні препарати для чоловіків, а в деяких випадках — недостатньою компетентністю фахівців. Простатит в молодому віці часто є наслідком зараження патогенною мікрофлорою, перенесених захворювань, травм і способу життя.
Лікування хронічного простатиту здійснюється через призначення антибіотикотерапії шляхом використання фторхінолонів, макролідів, інших антибактеріальних препаратів широкого спектра дії. Цей стандарт терапії діє у всьому цивілізованому світі та станом на сьогодні є головною зброєю в руках класичних фахівців проти запалення передміхурової залози. Додатково лікар може призначити урологічні препарати на травах, знеболювальні ліки. Основне — дотримуватися його рекомендацій, намагатися бути фізичним і статево активним, перейти на правильне харчування. Тоді ваше чоловіче здоров'я не підведе вас до 100 років!