"18-19 лютого 2014 року почалися напади на підрозділи міліції у Львові: на Галицький, Залізничний, Личаківський, Франківський районні відділи міліції у Львові, Львівське міське управління міліції, Головне управління МВС України у Львівській області, на приміщення спецпідрозділів “Грифон” та “Беркут”. Під час нападів на приміщення підрозділів міліції всього було викрадено 1 223 одиниці вогнепальної зброї та 68 921 одиниць боєприпасів. Аналогічні напади були здійснені на працівників міліції в Рівненській, Волинській, Тернопільській областях. До сьогодні дані злочини не розкриті, а викрадена зброя не вилучена", – йдеться у повідомленні комісії.
Депутати дійшли висновку, що ця зброя "з великою долею ймовірності" використовувалася з боку невідомих, які вели обстріл працівників спецпідрозділу “Беркут” та внутрішніх військ.
"З 18 по 20 лютого 2014 року 196 працівників міліції та внутрішніх військ отримали вогнепальні поранення, з них було вбито 7 військовослужбовців внутрішніх військ та 10 працівників органів внутрішніх справ. Слід зазначити, що на момент отримання вогнепальних поранень працівники міліції та військовослужбовці внутрішніх військ були без табельної зброї", – йдеться у тексті звіту.
"З незрозумілих причин оперативно-слідчі групи за даними фактами не виїжджали, тому вилучені з тіл поранених кулі залишилися в госпіталях. Під час операцій вилучені кулі складалися в одну ємкість, що унеможливило ідентифікувати, з якої конкретної зброї було здійснено поранення конкретного працівника міліції чи внутрішніх військ. Хто саме стріляв у працівників правоохоронних органів, ані МВС України, ані Генеральна прокуратура України так і не встановили", – додали автори документу.
З огляду на те, що Комісія не є суб’єктом оперативно-розшукової діяльності чи слідства, вона не має можливості встановити осіб, які використовували вогнепальну зброю.
Комісія вважає, що цими особами могли бути:
1. Агентура МВС та СБУ, яка вдавала з себе активістів Євромайдану (їм могли надати вилучену з незаконного обігу зброю, яка зберігалася на складах МВС та СБУ);
2. Штатні працівники оперативних служб МВС та СБУ, які вдавали з себе активістів Євромайдану й ховали обличчя під масками;
3. Особи, які мали власні поняття соціальної справедливості й діяли на власний розсуд, або невідомі громадські організації.
"Встановлено, що багато вогнепальних поранень було здійснено снайперами – це робилося для ескалації суспільно-політичної напруги в Києві з можливістю в подальшому запровадити надзвичайний стан", – дійшли висновку члени комісії.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, ТСК дійшла висновку, що масове вбивство людей на Майдані Незалежності вчинило злочинне угруповання на чолі з Віктором Януковичем.
Згодом стало відомо, що МВС знищило докази причетності спецпідрозділів до розстрілу людей на Майдані.
Раніше в ГПУ заявили, що наказ на застосування зброї до мітингувальників у Києві 20 лютого віддавав Янукович через свою Адміністрацію, МВС та СБУ.
Як відомо, за даними медичної служби Майдану, під час сутичок 20 лютого в Києві було вбито більше 70 осіб. Більшість людей були вбиті снайперами прицільними пострілами у серце, голову та шию. Причому снайпери стріляли по людях, які не мали ані зброї, ані засобів захисту.