У лаунж-зоні на BMW Art Basel в Гонконзі демонструватиметься інсталяція «Руїни часу: загублені бібліотеки Великого шовкового шляху» британської художниці Ебігейл Рейнольдс (Rokeby галерея, Лондон). Художня практика Рейнольдс тісно пов'язана з книгами і бібліотеками. Вона вивчала англійську літературу в Оксфордському університеті, тому часто черпає натхнення зі світу літератури, представляючи в роботах місця і моменти з минулого, сьогодення і майбутнього. Так, інтерес до літератури привів її до дослідження історичних бібліотек і легендарних сховищ книг. Ставши лауреатом премії BMW Art Подорожі – спільної ініціативи BMW Group і Art Basel з підтримки молодих художників, Рейнольдс зробила неймовірну подорож по Шовковому шляху. Протягом п'яти місяців вона досліджувала релігійні та світські книги Європи і Азії та будівлі колишніх бібліотек, добираючись до них через континенти на мотоциклі.
Сама художниця стверджує, що проект змінив її: «Бібліотека – це збірник знань, групова ідентичність. Я побувала в місцях, де все це значення було забуте – нещодавно або в далекому минулому. Величезна подорож стала для мене викликом: вона охопила три чверті земної кулі і перетнула численні, що не знайомі мені культури. Поїздка привела мене за кордон моїх знань, так само, як втрачені бібліотеки привели мене до кордону візуальності».
Під час арт-подорожі Рейнольдс виявила місце розташування шістнадцяти бібліотек, зниклих у результаті політичних конфліктів, природних катастроф і воєн, і докладно задокументувала свої спостереження. Обраний маршрут дозволив художниці заповнити «білі плями» в історії стародавніх книгосховищ і досліджувати бібліотеку, як символ неможливості охоплення всіх знань, накопичених людством.
Подорож провела Рейнольдс через Китай, Узбекистан, Туреччину, Єгипет та Іран, де художниця відвідала території, на яких раніше розташовувалися бібліотеки. Часовий інтервал об'єктів на її шляху розтягнувся від 291 року до н.е. до 2011 року. «Колійні щоденники» Рейнольдс відрізняються різноманітністю: вона збирала матеріали в різних формах, що включають 16-міліметрову кіноплівку, фотоматеріали, мікроскопічні зображення, письмові тексти, плани і системи каталогізації. Вона створила інсталяцію з об'єктів і рухомого зображення – перший її досвід у такому форматі. Зображення, тексти та інші документи будуть включені у книгу: так завершиться подорож, яка починається і закінчується інститутом бібліотеки.
Ебігейл Рейнольдс – третя переможниця BMW Art Journey і другий художник, який представить свою роботу на виставці Art Basel в Гонконзі. Міжнародне журі одноголосно обрало її проект з шорт-листа трьох художників, чиї роботи виставлялися у секторі Discoveries на Art Basel в Гонконзі в 2016 році році. У журі входили наступні експерти: директор музею Саломона Гугенхайма в Нью-Йорку Річард Армстронг, директор мюнхенської Міської галереї в будинку Ленбаха Маттіас Мюлінг, директор азіатського арт-архіву Клер Хсю, президент індійської Бієнале сучасного мистецтва Kochi-Muziris Босе Крішнамахарі і Полін Яо – Куратор гонконгського музею візуальної культури М +.
Раніше у 2017 році на Art Basel в Майамі-Біч був оголошений ще один лауреат премії – художник з Лос-Анджелеса Макс Хупер Шнайдер (галерея високого мистецтва, Париж). В рамках проекту «Земна вітрина: риф як подія» (“Planetary Vitrine: The Reef as Event”) Шнайдер відправиться досліджувати систему коралових рифів і то, як людина впливає на неї і на природу в цілому. У плані його поїздки – кораловий острів Бікіні, де проводили тести атомної бомби, озеро Байкал в Росії та узбережжя Мадагаскару. Крім документації досліджень художник будуватиме на своєму шляху скульптури зі скляних і акрилових вітрин, які поєднують у собі природні та штучні системи.
BMW Art Journey – спільна глобальна ініціатива BMW Group і Art Basel, запущена в 2015 році для підтримки початківців художників в усьому світі. Взяти участь у програмі можуть художники, які виставляють свої роботи у секторах Discoveries та Positions арт-ярмарки Art Basel в Гонконзі та Майамі-Біч. Експертне журі висуває шорт-лист з трьох претендентів, яким пропонується представити свої ідеї для подорожей, що найкращим чином відображають і розвивають їх творчу манеру.
Першим переможцем проекту у 2016 році став гонконзький художник і музикант Самсон Янг (представляв Гонконг на Венеціанській бієнале-2017), в другому сезоні програми переміг дует відеохудожників Хеннінга Фера і Філіпа Рюра (Галерея Макс Майер, Дюссельдорф).
Додаткову інформацію про ініціативу BMW Art Journey можна отримати на сайті: www.bmw-art-journey.com.
Ярмарок сучасного мистецтва Art Basel в Гонконзі – центральне арт-подія на азіатському континенті. Цього року тут будуть представлені понад 242 галерей з 34 країн. Крім виставки Art Basel в Гонконзі BMW Group також є довгостроковим партнером Art Basel у Базелі і Майамі Біч.
За дoдатковою інформацією та фотоматеріалами звертайтесь:
Єлизавета Кутова, Media / Public Relations, АВТ Баварія Київ
Tel: +380 (44) 494-21-21, fax: +380 (44) 494-44-99
Mail: [email protected]
Web: bmw.ua
Facebook: BMW Ukraine