Євген Станкович – центральна фігура та один з фундаторів сучасної української музики і безперечне явище для світового музичного мистецтва. Це видатна особистість, в якій дивовижним чином поєдналися великий митець, даоський філософ, побожний релігійний діяч та український національний герой. Не лише Герой України, а, – насамперед – український національний герой! Є люди, які своїми внутрішніми масштабами вражають. Такою гіпермасштабною постаттю є і Євген Станкович.
Музика Євгена Станковича – це велике діяння серця, інтелекту та національної самосвідомості. Великим є Станкович у всіх своїх проявах – у кожному звукові, кожному слові, кожному діянні. Євген Станкович є багатогранною особистістю − навіть не планета, а Всесвіт.
Достойний спадкоємець та продовжувач школи класика українського симфонізму Бориса Лятошинського, послідовник лінії створення «симфонічного балету», рідкісний дар симфонічного мислення якого окреслився вже у ранніх творах. Ключовими рисами почерку маестро Станковича є витончена, поліфонічна оркестрова фактура, особлива увага до тембру, а також глибока експресивність
Світова прем`єра Другого Концерту для віолончелі з оркестром для вітчизняної академічної музики – це безпрецедента подія, адже саме такими масштабними творами репрезентують українську музику у світі, зокрема віолончельне виконавське мистецтво! Євген Станкович закінчив роботу над Другим концертом для віолончелі з оркестром у квітні 2016 р. після більш ніж 45 років (!!!) перерви у цьому жанрі. Концерт складається з 3-х частин: «Музика для Марточки», «Постлюдія» та «Монолог діда». Їх назви красномовно свідчать, кому маємо дякувати за його появу на світ!.. Проте, є цікава історія, що вже стала легендою, як саме цей концерт замовляв написати для нього Мстислав Ростропович…
Світова прем`єра відбудеться в рамках історичного проекту «ТРИ “С”: Скорик – Станкович – Cильвестров», який охопить всю Україну: Чернівці, Харків, Ужгород, Одесу, Львів, Івано-Франківськ, Коломию протоягом сезону 2016-2017 р.р.
Проведення другого етапу великої за масштабом та резонансної за статусом мистецької акції є важливою подією для популяризації сучасної національної культури на основі кращих взірців творів Героя України Євгена Станковича: народного артиста України, лауреата Національної премії України ім. Т.Г. Шевченка, автора, який працює майже у всіх існуючих музичних жанрах: опера, балет, симфонія, камерно-вокальні та інструментальні твори, духовна музика та музика до більш ніж 100 кінофільмів.
2 листопада твори фундатора сучасної композиторської школи України, автора легендарної фольк-опери «Цвіт Папороті», виконуватимуться в діалозі з найвідомішим композитором ХХ ст. – Дмитром Шостаковичем. І той і інший – БРИЛА! І той і інший – особа Часу і душа Народу. ОБИДВА – ГЕНІЇ!!!
У концерті візьмуть участь: Заслужений академічний симфонічний оркестр та академічний хор ім. П. Майбороди Українського радіо. Диригент: нар. арт. України Володимир ШЕЙКО.
В програмі: Дмитро ШОСТАКОВИЧ, Симфонія №9 ор. 70 (1945 р.), Євген СТАНКОВИЧ. Музика з балету «Прометей» (вибрані фрагменти), «Страсті за Тарасом» для хору та оркестру (вибрані фрагменти), Світова прем’єра – Концерт №2 для віолончелі з оркестром. Соліст та перший виконавець: Олександр ПІРІЄВ.
Замовлення квитків: 222-0022 (concert.ua), 287-8787 (parter.ua), 063-237-4472
Квитки: від 90 до 500 грн.
ДОВІДКА:
Організатор – Національна концертна агенція «UKR Artists» http://ukrartists.com.ua –– заснована у 2016 році. Це перша в Україні професійна концертна компанія у сфері класичної музики з часів Незалежності. З 2009 року, за сім років існування, як концертний підрозділ Національного порталу академічної музики «Music-review Ukraine» ця команда втілює високі стандарти організації гастрольних турів, фестивалів та проектів міжнародного значення. «UKR Artists» лідер у підтримці відомих українських музикантів, який співпрацює, також, з відомими класичними музикантами світу. Серед організованих «UKR Artists» подій слід згадати історичний міжнародний проект “Дні музики Мирослава Скорика” у 2013 р., який не мав аналогів з часів Незалежності. Проект, протягом одного місяця, об’єднав головні музичні сцени Києва – Національну Оперу України, Національну філармонію України, Національну музичну академію України ім. П. Чайковського, Національну академію мистецтв України, 7 оркестрових і хорових колективів, музикантів з 3-х континентів Світу.
ПАРТНЕРИ ТА МЕЦЕНАТИ:
Міністерство культури України, Національна спілка композиторів України, Фонд сприяння розвитку мистецтв, Національна концертна агенція “UKR Artists”, Національний портал академічної музики «Music-review Ukraine», ВГО “Асоціація платників податків України” (генеральный патронат проекту, “Слобожанська будівельна кераміка” (меценат проекту), мережа готелів «Senator Apartments»