Четверта інвестиційна конференція країн Центральної та Східної Європи зібрала лідерів фінансового ринку України та країн Центральної та Східної Європи

12 Листопада 2015, 09:27

6 листопада в Києві в готелі Hilton Kyiv відбулася Четверта інвестиційна конференція країн Центральної та Східної Європи, яка зібрала понад 300 фахівців, учасників інвестиційного ринку, представників найбільших фінансових державних та приватних установ України та Європи. Також захід відвідали представники галузевих та суспільно-політичних ЗМІ.

Організаторами заходу виступили Українська асоціація інвестиційних професіоналів CFA Society Ukraine та міжнародне об’єднання, до якого входить близько 120 тисяч інвестиційних професіоналів – CFA Institute. Темою конференції стала «МАТЕМАТИКА ПРОТИ ГЕОПОЛІТИКИ: НА ЩО СТАВИТИ І ЯК ВИГРАВАТИ?»

Спікерами IV CEE Investment Conference були лідери найбільших фінансових інституцій та компаній, міжнародних інвестиційних банків і фондів, а також впливові політики. Відкрила конференцію Міністр фінансів України Наталія Яресько, яка описала ситуацію на фінансовому ринку країни, розповіла про проблеми та досягнення, поділилася планами на майбутнє, також відповіла на питання учасників та журналістів.

«Наші макроекономічні прогнози на 2016 рік – 2% економічного зростання. Це реалістичний показник, і це вимагає від нас, щоб ми продовжували програму реформ», – сказала Наталія Яресько.

Айварас Абромавічус, Міністр економічного розвитку і торгівлі України виступив зі спеціальною доповіддю, в якій приділив особливу увагу необхідності прискорити приватизацію. Міністр висловив сподівання, що нові власники приватизованих підприємств створять більше робочих місць і впровадять там нові технології.

«Дуже важливо, щоб серед тих законів, які будуть прийматися на наступному тижні, був проголосований у парламенті і закон про приватизацію державних підприємств, для того, щоб всі акції продавалися одним блоком. Це закладе основу для прозорої приватизації», – прокоментував Айварас Абромавічус.

Програма конференції поєднала в собі чотири панельні дискусії: «Регіон значних трансформацій: макроекономічні та геополітичні виклики для країн Центральної та Східної Європи», «Генеруємо альфу: ідеї для інвестування в країнах Центральної та Східної Європи від портфельних менеджерів», «Міжнародні банківські послуги у ЦСЄ: банки схожі – проблеми різні», «Корпоративний успіх у ЦСЄ: людський капітал проти економіки ресурсів». 

Доповідачами IV CEE Investment Conference стали впливові інвестиційні професіонали, експерти галузі, серед яких Чімяо Фан, Директор у справах Білорусі, Молдови та України, Світовий банк; Дмитро Сологуб, CFA, Заступник Голови Національного банку України; Аттіла Коксал, CFA, Член ради директорів Асоціації інвестиційних професіоналів CFA Institute; Жером Вашер, постійний представник МВФ в Україні; Себастіан Кахлфельд, Директор та головний портфельний менеджер Deutsche Asset & Wealth Management Investment; Ясухіро Мімбута, старший портфельний менеджер, Nomura Asset Management; Петро Серадзан, Головний виконавчий директор, керуючий партнер, Everest Investments; Енгін Акчакоджа, Експерт банківського сектору (ЄБРР/ВБ), колишній голова Агентства з регулювання та нагляду за банківською системою Туреччини; Томаш Казміровскі, Керівник роздрібного бізнесу, ABH Holdings (ABHH); Джакомо Волпі – Фінансовий директорчлен правління UniCredit Bank; Алекс Ліссітса, Генеральний директор «Індустріальної Молочної Компанії»; Костянтин Магалецький, Партнер компанії Horizon Capital, Богдан КупичВіце-президент з розвитку бізнесу KM Core;  Руфат Алімарданов, Голова регіонального представництва в Україні та Білорусі, Міжнародної фінансової корпорації (IFC) та ін. Серед учасників конференції були представники інвестиційних фондів із Німеччини, Польщі, Туреччини, Угорщини, Болгарії, Росії, Словенії, Великобританії та США.

В рамках насиченої десятигодинної програми обговорювались важливі питання для Української та Європейської економіки. Взагалі усі експерти – доповідачі та аудиторія конференції, зійшлись на тому, що Україна потребує якісних реформ та законодавчих змін, щоб стати інвестиційно привабливою країною, для чого в неї є всі передумови.

«У нас були ситуації в попередніх програмах, коли ми їх зупиняли через те, що не було зацікавленості в реформах. Ми проводимо транші на квартальних принципах, після чого збираємо звіти і дивимося, що було зроблено і що досягнуто. Дуже важливо, щоб ми бачили зацікавленість країни в проведенні реформ», – коментує Жером Вашер, постійний представник МВФ в Україні.

В ході Четвертої інвестиційної конференції країн Центральної та Східної Європи організатори провели електронне голосування, яке дозволило виміряти зміну думки щодо інвестиційного клімату в Україні учасників Конференції. Так, на початку конференції 34,4% учасників були готові інвестувати в Україну, а наприкінці ця цифра зросла до 49,8% при поворотному голосуванні.

«Незважаючи на всі складнощі сьогодення в Україні, ми в CFA Society Ukraine дивимося з оптимізмом у майбутнє і намагаємось на своєму рівні досягати конкретних успіхів. Таким безперечним успіхом цього року стала перемога української команди на Європейському фіналі CFA Research Challenge, а також сам факт проведення у Києві успішної міжнародної інвестиційної конференції.  І ми не плануємо зупинятись на досягнутому»  – підсумував Євген Гребенюк, Президент Української Асоціації інвестиційних професіоналів CFA Society Ukraine.

Bloomberg – Медіа Спонсор конференції.

Четверта інвестиційна конференція країн Центральної та Східної Європи відбулася в Партнерстві з Американської Торговельною Палатою в Україні (АСС)  та Європейською Бізнес Асоціацією (EBA).