"З 1 липня, відповідно до закону № 1198-VII (від 10 квітня 2014 року – ред.), Київенерго, що є постачальником послуг з опалення та ГВП, переходить на прямі договори з споживачами. 6,800 тис. будинків комунальної сфери взяті на прямі договори, інші – це ЖБК та ОСББ, які самі ще не визначилися ", – сказав він.
Як пояснив журналістам заступник директора з продажу ОП "Київські теплові мережі" Вадим Мучник, раніше жителі столиці платили за гарячу воду ЖЕКам, а вже останняі перераховували гроші Київенерго. Найчастіше ЖЕКи значні кошти затримувала у себе.
"З липня рахунки на оплату гарячої води, які отримають кияни, будуть виставлятися вже не від імені ЖЕКів, а від імені Київенерго (поки через ГІОЦ КМДА). Відповідно, і кошти будуть йти Київенерго", – пояснив він.
Рахунки за опалення також виставлятимуть безпосередньо від імені ПАТ "Київенерго", але з моменту початку нового опалювального сезону в жовтні. До того жителям столиці будуть все ще приходити квитанції від ЖЕО, за якими вони будуть погашати залишок плати за попереднім опалювальним сезоном (раніше оплата розбивалася на весь рік).
Що стосується безпосередньо договорів, то Київенерго не в змозі швидко укласти їх з кожним власником квартири, і планує зробити це до наступного опалювального сезону.
"Так як ми підписуємо договори на постачання електроенергії, аналогічна ситуація буде і по ГВП, і по теплу", – сказав гендиректор Київенерго.
На "перехідний період" – з липня і до моменту підписання договору –Київенерго використовуватиме норму закону, згідно з якою факт виставлення рахунку та оплати його клієнтом вважається прямими договірними відносинами.
Як повідомив журналістам гендиректор Київенерго, з 1 липня компанія приймає на себе обов'язки з повірки лічильників гарячої води.
"Витрати на обслуговування, повірку лічильників гарячої води закладені в наш тариф", – сказав він.
Споживачі, які переходять на прямі договори з Київенерго, зі скаргами щодо якості послуг зможуть звертатись безпосередньо до компанії.
За словами Мучнікова, жителі столиці зможуть встановлювати лічильники, які автоматично перевіряють температуру води і здійснюють окремий облік того обсягу, який не відповідає встановленим вимогам (нижче 50 градусів).
З переходом на прямі договори роль ЖЕКів в опаленні та гарячому водопостачанні звузитися до управління внутрішньобудинковими мережами (трубопроводами), а вартість включать у квартплату.
Як відомо, раніше у ПАТ «Київенерго» анонсували здорожчання з липня гарячої води на 70%.
Також 23 червня Київенерго відключило гарячу воду у 754 будинках у Подільському та Деснянському районах Києва через борги.
Згодом підприємство закликало киян допомогти йому отримати кошти, які заборгували міські ЖЕКи.