Україна витратила близько 2 млн на Олімпіаду-2022, від якої відмовилася

1 Липня 2014, 15:23

Головними статтями витрат стала оплата внеску міста-претендента та зарплата працівників оргкомітету з підготовки та супроводження заявки "Олімпійська надія-2022".

У грудні минулого року Україна сплатила Міжнародному олімпійському комітету (МОК) обов'язковий внесок – $150 тис. – міста-претендента за право Львова прийняти зимові Олімпійські ігри-2022.

Якщо ця інформація публічна й абсолютно відкрита, то підрахувати, скільки бюджетних коштів було витрачено на зарплати співробітників "Олімпійської надії-2022", яка почала працювати з липня минулого року, складно.

Відомо, що штат оргкомітету налічував 10-12 осіб. Якщо припустити, що в середньому кожен отримував принаймні 5000 грн щомісяця, то за півроку набирається сума 300-360 тис. грн.

Відомо, що оргкомітет у грудні ще працював. Так, делегації міст-претендентів, а серед них і представники України, відвідали семінар у Лозанні, де отримали детальні інструкції щодо підготовки заявочного файлу.

Підключити до своєї роботи провідні компанії світу, які раніше допомогли іншим містам виграти заявки на проведення Олімпійських ігор, Україна так і не встигла, адже вирішила відмовитися від продовження боротьби.

Як відомо, що проект "Олімпійська надія-2022" повинен був існувати 9 років, а загальний обсяг фінансування орієнтовно мав скласти 80 млрд грн.

Крім цього, у липні виконком МОК затвердить міста-кандидати на право приймати Ігри-2022, після чого вони сплатять ще один внесок.