Скажу лише, що якщо інформація про 200 загиблих російських військових під Іловайськом в когось може викликати гірку іронію, а в когось – посмішку, то продовжувати стверджувати, буцімто 11 «іловайців» перебуває у полоні – м`яко кажучи, неетично. Перед родинами. А ще це небезпечно в політичному сенсі. Адже зі слів речників МОУ виходить, щоПетро Порошенко, його довірена особа в питанні обміну полонених народний депутат Ірина Геращенко та інші політики не спромоглись звільнити цих 11 заручників.
Сумна статистика по Іловайську станом на сьогодні така:
Всього впродовж 7 – 29 (31) серпня загинуло внаслідок виконання Іловайської операції та подальшого розстрілу у так званому «зеленому коридорі» 366 військовослужбовців, із них:
–14 досі взагалі не ідентифіковані,
–27 ідентифіковані завдяки експертизі ДНК та комплексу інших доказів, але родини відмовляються вірити у смерть своїх близьких.
Іще 17 – незнайдені. Більшість із них, швидше за все загинула у полоні, ще кілька – вірогідно, живі, але переховуються.
Торік, 29 серпня 2017 року, я обіцяв, що за пару місяців (ішлось про 14 жовтня) викладу у вільний доступ у мережу інтернет вичерпний список українських втрат під Іловайськом. Однак нові обставини весь час не давали змогу цього зробити. За рік, що минув, вдалось ідентифікувати по ДНК ще трьох героїв: Андрія Щербину («Портоса», батальйон «Донбас»), Павла Петренка («Бані»), а також Євгена Петрова (17-а окрема танкова бригада). Крім того, було внесено ще деякі уточнення та доповнення.
Читайте також: Іловайська трагедія
Наразі, станом на сьогодні я готовий викласти у вільний доступ весь «Іловайський мартиролог». Він має 120 сторінок, хоч можна було написати про це ж у рази більше.
Хочу наголосити, що цей документ складений особисто мною як пошуковцем. Ніякі офіційні організації, передусім ті, в яких я працюю (доки що), до його упорядкування не мають відношення.
Іловайський маритролог – за посиланням.