"Найбільші питання у нас виникають у зв'язку з підписанням в Брюсселі угод про асоціацію між ЄС і Україною, Грузією і Молдовою, що відбулися 27 червня. Фактично на західному напрямку нам поставлено жорсткий бар'єр щодо розширення нашої інтеграції", – сказав Глазьєв.
За його словами, це безпосередньо зачіпає інтереси РФ і змушує замислитися про перспективи співпраці з цими державами.
"У рамках угод про асоціацію Україна, Молдова і Грузія делегували частину свого суверенітету Європейської комісії. Це означає, що вони вже не можуть стати учасниками Митного союзу і ЄЕП. Це для нас істотна втрата", – заявив Глазьєв.
Він переконаний, що Євросоюз "насильно змусив" Україну підписати Угоду про асоціацію, наперед заради цього "поваливши законну владу".
За його словами, для Росії це обертається неприємними наслідками – падінням на 25% товарообороту (РФ в односторонньому порядку вводить обмеження на поставки українських товарів), ризиками для російських інвестицій в Україну, під питанням є угода про зону вільної торгівлі у рамках СНД, а також кооперація у високотехнологічних галузях.
"Ми маємо право говорити і висувати ці питання", – сказав Глазьєв.
Він вважає, що на Україну чекає дефолт, оскільки західна допомога становить 35 млрд доларів, а для стабілізації ситуації потрібно близько 100 млрд доларів.
Нагадаємо, 27 червня Україна підписала з ЄС угоду про асоціацію.
Як відомо, у Москві вважають, що асоціація України з Євросоюзом може нашкодити економіці Росії.
Крім того, глава російського МЗС Сєргєй Лавров переконував, що асоціація негативно вплине на функціонування зони вільної торгівлі СНД.