Алла Лазарева головна редакторка «The Ukrainian Week, Edition Francaise», керівниця напрямку іномовлення, власна кореспондентка «Тижня» у Парижі

Спецоперація “Ющенко у Парижі”

2 Липня 2012, 16:40

Не встигли українські журналісти натішитися несподіваним поверненням Віктора Ющенка до великої політики, а колишній президент вже зібрав валізи для поїздки в Париж. “У його плани входить спілкування з членами французького уряду та з журналістами,” – розповідають у PRагентстві Fleishman-Hillard, що опікується високим гостем.

“Ми звертаємось до Вас, бо, як нам стало відомо, Ви були присутні на акції солідарності з Юлією Тимошенко, біля мерії 6 кварталу”, – пояснила свій дзвінок французькому колезі піарниця. Дівчина й не стала приховувати, що дістала список присутніх … у мерії, яка, в день матчу “Україна — Франція”, повісила на своєму фасаді великий фотопортрет Юлії Тимошенко.

“Мерія французька, прес-аташе — французи, але технології дискредитації опонентів — безнадійно українські”, – прокоментував ситуацію колега, якому наполегливо пропонували розпитати колишнього президента “про українську політику, перспективи співпраці України та ЄС та поспілкуватися з ним на будь-які інші теми”. І не в тому справа, що французькі політики часом також конфліктують між собою та обмінюються уїдливими репліками.  Париж має власні спогади про візити Тимошенко та Ющенка. Їхня близькість у часі інколи нагадувала гонки наввипередки, що ніхто й не здивувався, коли почув, що, зреагувавши на знайоме прізвище, Віктор Андрійович, як колись у 2005-му, знову став на старт.

Читайте також: Ющенко заплутався у часі, просторі і абревіатурах

Важко сказати, що найбільше спрацювало: магія футболу, популярність Юлії Володимирівни, щира зворушливість Жені Тимошенко чи банальна цікавість французьких колег, яким не часто доводиться писати про політиків за ґратами, але про приїзд Тимошенко-молодшої дійсно багато писала та знімала преса.

Отже, офіційний Київ не забарився з симетричною відповіддю. Українська амбасада в особі її політичного радника Олега Кобзистого спробувала організувати круглий стіл для Ющенка руками Київського клубу — асоціації промисловців та підприємців, котрі працювали або працюють з Україною.

Читайте також: Псевдопозиція відтягне на себе 10% протестного електорату

Дипломатам не пощастило: Київський клуб не встигав зорендувати залу, гідну бесіди з колишнім президентом. З політичних зустрічей в Ющенка підтвердився лише похід у Сенат та знайомство з кількома учасниками групи дружби “Україна — Франція”. У Міністерстві закордонних справ прохолодно поставилися до можливості знову послухати, яка погана Тимошенко. “3 липня, коли приїде Ющенко, я буду в провінції, але точно не стану повертатися заради цієї зустрічі,” – зізнався Тижню знайомий дипломат.

Але в агентстві Fleishman-Hillard, що винайняли для відлову журналістів, які писали про Тимошенко, так просто зброї не складають. “Якщо Ви не хочете робити інтерв”ю із Ющенком, ми Вам можемо запропонувати Миколу Азарова — з економічними підсумками “Євро-2012”, або міністра економіки Петра Порошенка, або міністра інфраструктури Бориса Колесникова…”, – ввічливо переконує французьку пресу співробітниця цієї комунікаційної структури.

Виникають, отже, численні запитання. Якщо Ющенко — такий опозиціонер, як він розповідав минулого тижня, чому він послуговується супроводом фірми, що пропонує з ним “в одному наборі” Колесникова та Азарова? Чому про його зустрічі й програму піклується посольство, яке досі жодного разу не відзначилося надмірною гостинністю до опозиції? А якщо Ющенко свідомо працює в партнерстві з «регіонами», а потенційним виборцям розповідає зовсім інші речі, то як це називається, без ефемізмів та ввічливо?

Читайте також: Кому вигідна реінкарнація Ющенка?

Сумно та прикро спостерігати за немолодою людиною, яка так безпорадно змарнувала колосальний кредит довіри своїх громадян. Трохи не зручно за чоловіка, якому ненависть настільки сліпить очі, що решта, схоже, просто не має значення. Риторичним залишається запитання, чому мовчить колишній Президент про мову та про право на протести, про Харківські угоди та про узгодження підручників з Росією. А ось до Парижа не ліньки прокататися. Про Юлю розповісти та себе показати. Не так, Віктору Андрійовичу. Все не так.

P.S. На той час, коли писався матеріал, Тиждень не знав, що візит Ющенка до Парижа скасовано. Натомість, редакція Тижня має  письмові докази підготовки цього візиту саме на період між 3 та 5 липня. Як на рівні PRагентства Fleishman-Hillard, так і Сенату Франції, Київського клубу та посольства України

Позначки: