У МЗС пояснили, що безвізового режиму з ЄС не варто очікувати з 1 січня 2015 року

26 Червня 2014, 14:47

Галібаренко уточнила, що у даний час в ЄС очікують «ефективної імплементації законодавства щодо безвізового режиму».

«Це стосується багатьох сфер: безпеки кордонів, боротьби з корупцією, боротьби з дискримінацією, співпраці правоохоронних органів з безпеки на кордонах і головне питання — друк біометричних паспортів», – сказала вона.

За словами першого заступника міністра, у вересні та в жовтні в Україні працюватимуть дві експертні місії Європейського Союзу, які моніторитимуть імплементацію другої фази Плану дій з лібералізації візового режиму.

Галібаренко зауважила, що не може спрогнозувати, коли ЄС ухвалить рішення про запровадження безвізового режиму для українців.

«Що стосується термінів, то я не прибічник якихось дедлайнів, оскільки це питання залежить не лише від України. У самому Європейському Союзі непрості і досить тривалі процедури щодо цього. У Європейському Союзі спочатку мають побачити доповіді експертних місій, потім прийняти технічне рішення, потім — політичне. Звичайно, ми хочемо жорсткий термін — півроку, але це не означатиме, що з 1 січня 2015 року, навіть якщо все буде виконано, у нас вже буде безвізовий режим. Тому не варто породжувати такі очікування, щоб потім не було розчарувань”, – сказала Галібаренко.

Як відомо, Євросоюз на саміті в листопаді 2010 року надав Україні План дій з лібералізації візового режиму.

Виконання Плану дій має стати підставою для скасування візового режиму між Україною і ЄС. План складається з двох етапів: підготовка необхідного законодавства і реалізація реформ, а його положення стосуються чотирьох сфер: безпеки документів, нелегальної міграції, забезпечення громадського порядку і дотримання громадянських прав і свобод.

Нагадаємо, 23 травня єврокомісар Сесілія Малстром запропонувала Єврокомісії перейти до другої – останньої – фази плану дій щодо візової лібералізації, після завершення якого громадяни України зможуть їздити до країн ЄС без віз.

Український парламент вже прийняв всі необхідні закони для переходу до другої фази Плану дій щодо лібералізації візового режиму з ЄС.