„Більшість людей, з якими вдалось поспілкуватися довше, планують повернутися на Схід і навіть кримчани сподіваються на те, що Крим буде українським. Проте в окупований Крим вони не поспішають повертатися”, – заявив Буткевич.
За його словами, насправді внутрішніх переселенців значно більше, адже офіційні дані стосуються тільки людей, які звертаються до державних органів.
„Потенційних переселенців – ще дуже багато. Основна частина – це люди, які безпосередньо не опинялися в зоні бойових дій. Вони розуміють, що війна може прийти будь-якого дня, але вони не можуть залишити свою нерухомість, господарство, оскільки немає гарантії – що після їхнього виїзду воно збережеться. Це і є першою причиною, чому люди не покидають так званих гарячих точок”, – зауважує Буткевич.
Друга причина, на його думку, полягає у тому, що багатьом немає куди виїхати.
„Окрім того, до центральних областей чи до Києва багато не хоче виїжджати, бо бояться так званих „бандєровцов””, – наголошує експерт.
Третя причина – це технічні складнощі переїзду. „Коли немає свого транспорту, а громадський став небезпечним, і немає можливості взяти з собою той мінімальний старт, то люди тягнуть до останнього. Дехто тікає в останній момент”, – зазначає правозахисник.
За його словами, окрема група – це люди похилого віку, яких складно транспортувати.
Нагадаємо, що 20 червня в ООН повідомили, що нарахували в Україні 38 тисяч внутрішніх переселенців із Криму та Сходу держави.
Як повідомлялося, 28 травня тодішній в.о. президента Олександр Турчинов розширив права біженців та внутрішніх переселенців в Україні, підписавши відповідний закон.