27 лютого розпочалися масштабні військові навчання у Росії. Згідно з розпорядженням президента Російської Федерації по тривозі раптово підняли війська Західного військового округу, а також з'єднання та військові частини, які дислокуються на його території, другу армію Центрального військового округу, командування Військово-космічної оборони, Повітряно-десантних військ, Дальньої та Військово-транспортної авіації.
До навчань залучили близько 150 тисяч військовослужбовців, 880 танків, 90 літаків та 80 військових кораблів. Підрозділи мали повернутися до місць постійної дислокації до 7 березня. Натомість російські військові залишилися на кордонах України, а міністр оборони Росії Шойгу 20 березня у телефонній розмові запевняв свого американського колегу, що військові РФ "проводять навчання та не підуть на схід України".
Рівно через місяць, 27 березня, Держприкордонслужба України фіксує посилення військової присутності Росії у Чорному та Азовському морях. Лише наступного дня, міністр оборони Росії офіційно оголосив про початок навчань у районі Чорного моря з 4:00 28 березня. Мова йшла про "раптову перевірку бойової готовності". За сигналом тривоги підняли з'єднання Чорноморського флоту, ПДВ та Військово-транспортної авіації. Цього разу навчання відбулися "скромніше" за участі 250 броньованих машин, 50 артилерійських гармат, 20 бойових літаків та 36 кораблів різного призначення.
Фото pravda.ru
Чергові навчання починаються 24 квітня через "загострення ситуації на південному сході України". Мешканці прикордонних російських міст почали викладати у інтернет відеозаписи, де фіксували бронетехніку, яка рухалася у напрямку України. Українські силовики були змушені призупинити антитерористичну операцію у Слов'янську через загрозу вторгнення Росії.
Фото з каналу Youtube агенства Телеграф
Після цього Росія не проводила навчань майже місяць аж до 20 травня, коли розпочалися "Авіадартс-2014" у Воронезькій області. Навчання, у яких взяли участь більше 70 авіаційних екіпажів та серед інших літаки дальньої авіації Ту-23М, знову збіглися з важливими подіями в Україні, а саме виборами президента 25 травня, проти яких виступали росіяни.
Після завершення авіаційних навчань, наші сусіди перевірили готовність ракетних комплексів "Іскандер-М", які можуть застосовуватися для доставки тактичної ядерної зброї. Навчання провели з 27 травня до 5 червня знову у Західному воєнному окрузі.
Фото pravda.ru
Після цього Росія вирішила перенести активність від українських кордонів та показати зброю поблизу країн Балтики. 10 червня стартували військові навчання із залученням сил Балтійського флоту, ПДВ та Військово-повітряних сил. До навчань знову залучили бомбардувальники дальньої авіації Ту-23М.
Захід відбувався одночасно з навчаннями сил НАТО Saber Strike-2014 і Baltops-2014.