«Наразі можна побачити ознаки того, що українська влада неохоче проводити повне, ефективне та неупереджене розслідування порушень прав людини правоохоронцями під час Євромайдану з причин політичної доцільності. Нинішня необхідність наймати працівників Міністерства внутрішніх справ для боротьби з повстанцями на південному сході може зменшити політичну волю провести розслідування за повідомленнями про порушення та переслідувати працівників за порушення, скоєні під час Єромайдану», – заявляє Овчарук.
За його словами, заява в. о. голови Адміністрації Президента Сергія Пашинського, який висловив подяку працівникам правоохоронних органів, включно з екс-беркутівцями, насторожує.
«Він заявив, що з урахуванням складної ситуації, в якій опинились працівники Беркуту при колишньому режимі, тільки ті офіцери, вина яких доведена у скоєнні вбивств та застосуванні тортур до протестувальників, будуть переслідуватися за законом. Така заява стала сигналом того, що інші випадки неправомірного використання сили можуть залишитися безкарними», -наголошує представник Amnesty International
На його думку, це сприятиме "збереженню нагальної проблеми безкарності за жорстоке поводження вчинене працівниками міліції".
Як повідомлялось, на сьогодні жоден зі співробітників розформованого підрозділу "Беркут" не перебуває в розшуку.
У березні суд помістив під арешт трьох співробітників київської роти "Беркуту", які підозрюються в розстрілі активістів Євромайдану 20 лютого на вулиці Інститутській.
Як відомо, заступник начальника головного управління МВС Києва Сергій Бойко нещодавно заявляв, що "Беркут" знищив весь архів з часів розгону Євромайдану.
Наразі деякі екс-беркутівці воюють у зоні АТО.