«Я би виділив два аспекти проблеми. Є дуже багато даних, які свідчать, що інформація про перекидання особового складу і техніки повітряним шляхом була «злита». Є також питання, хто дав команду проводити цю операцію у той час, коли і розвідка, і підрозділи, що контролюють Луганський аеропорт, доповідали, що в районі аеропорту діють угрупування терористів і неможливо гарантувати безпеку аеропорту», – сказав Тимчук.
За словами експерта, аеропорт неможливо було взяти під контроль силовиків, оскільки для цього потрібно було контролювати щонайменше половину Луганська, аби забезпечити посадку літака без загрози його ураження терористами.
Як повідомлялося, у ніч з 13 на 14 червня під час заходу на посадку в аеропорту Луганськ терористи підбили військово-транспортний літак Повітряних Сил Збройних Сил України ІЛ-76. Літак був уражений вистрілами вогнем із зенітної установки та крупнокаліберного кулемета. Літак перевозив особовий склад з метою ротації. На борту літака знаходилися військовослужбовці, техніка, спорядження та продовольство. Загинуло 49 військових.