Події 11 червня: зірвалися переговори щодо газового питання між Україною та Росією, Лозінський вийшов із в’язниці “за станом здоров’я”

12 Червня 2014, 00:03

Цього дня стало відомо, що засуджений за вбивство Лозінський вийшов із в'язниці "за станом здоров’я". Про це повідомили в Державній пенітенціарній службі.

"Дійсно, сьогодні Лозинський був звільнений", – йдеться у повідомленні.

Водночас голова Пенітенціарної служби Сергій Старенький заперечує, що його відомство сприяло звільненню засудженого.

"Щодо звільнення цього засудженого повідомляю, що в основу рішення суду лягли висновки докторів та експертів, яких залучив до справи суддя", – написав він на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

"Висновки медкомісії Пенітенціарної служби, які надавалися суду раніше, не містили в собі даних, які давали б можливість суду звільнити засудженого від відбування покарання", – додав він.

Старенький зазначив, що здоров'я Лозінського оцінювали лікарі, які не мають жодного відношення до Пенітенціарної служби. Крім того, за його словами, сторону держобвинувачення в суді підтримав прокурор.

Газпром переніс на тиждень передоплату за свій газ для України. Режим передплати за газ для України почне діяти з 16 червня. Про це заявив глава "Газпрому" Алєксєй Міллер.

"Російська сторона прийняла рішення про те, що введення передоплати переноситься на понеділок (16 червня) з 10 години ранку", – сказав Міллер.

Повідомляється, що росіяни "зробили крок назустріч для того, щоб продовжити переговори, які в останні дні велися дуже інтенсивно".

Згодом стало відомо, що зірвалися переговори щодо газового питання між Україною та Росією.  Росія чекає погашення "Нафтогазом" боргу за газ, інакше погрожує запровадити авансові платежі уже 16 червня. Про це заявив глава Міненерго Росії Олександр Новак за підсумками чергового тристороннього раунду газових переговорів.

Він заявив, що російська сторона готова на рік гарантувати Україні знижку в розмірі $100 за тисячу кубометрів.

З урахуванням пропонованої знижки ціна для України складе $384,86 за тис. куб. метрів.

Водночас, глава Міненерговугілля України Юрій Продан заявив, що запропонований Росією механізм врегулювання газової суперечки неприйнятний для Києва.

Тому єдине можливе рішення газового спору Україна бачить в арбітражному суді Стокгольма.

Крім того, президент РФ Владімір Путін зізнався, що Росія боїться втратити Україну як покупця газу. Про це він сказав на нараді з членами російського уряду.

«З метою підтримки економіки України, і, якщо вже по-чесному сказати, щоб клієнта не втратити, теж це важливо, тому ми готові діяти так, як пропонуємо партнерам, діяти відкрито, чесно, гранично прозоро», – наголосив Путін.

«Судячи з усього, є розуміння справедливості нашої позиції і у низки європейських партнерів. Подивимося, як закінчаться ці переговори сьогодні, завтра, найближчим часом. Ми домовилися про те, що не вводитимемо передоплату до 16 червня поточного року, тобто до понеділка», – підсумував Путін.

Також комісар ЄС з енергетики Гюнтер Еттінгер анонсував початок переговорів між Порошенком і Путіним.

Згодом у ЄС розтлумачили, що малось на увазі під "переговорами Порошенка-Путіна". Єврокомісар з питань енергетики заявив про нібито проведення переговорів щодо газу між президентами України і Росії, маючи на увазі "розуміння" необхідності таких контактів високого політичного рівня. Таке роз’яснення надав офіційний представник керівної інституції ЄС.

"Єврокомісар мав на увазі наше розуміння того, що будуть контакти високого політичного рівня", – сказав він.

Водночас щодо конкретних планів зустрічей обох президентів представник керівної інституції ЄС порадив звертатися до відповідних відомств України і РФ.

Як повідомлялося раніше, єврокомісар з енергетики Гюнтер Еттінгер повідомив про нібито заплановані переговори президентів Росії та України.

Водночас прес-секретар Путіна спростував цю інформацію.

Також у ЄС спростували чутки про перенесення підписання угоди про асоціацію з Україною.  Увечері 11 червня представництво Європейського союзу в Україні розповсюдило заяву, якою спростувало чутки про можливе перенесення дати підписання угоди про асоціацію з Україною.

"Угоду про асоціацію Україна-ЄС буде підписано не пізніше 27 червня разом з такими ж угодами (Євросоюзу) з Грузією і Молдовою", ­- йдеться у заяві.

Як повідомлялося, 11 червня у  ЗМІ з’явилися повідомлення, що ЄС може взяти технічну паузу в підписанні угоди з Києвом.

Однак згодом у Європейській комісії заперечили, що пропонували відкласти підписання угоди про асоціацію з Україною з якихось причин.

Раніше президент Європейської Ради Герман ван Ромпей заявив, що підписання угоди про економічну співпрацю з Україною відбудеться не пізніше 27 червня.

Щодо подій на Сході – терористи обстріляли аеропорт у Луганську, який контролюють українські силовики. Про це повідомив координатор групи «Інформаційний опір» Дмитро Тимчук.

«За оперативними даними сьогодні зранку терористи обстріляли зайнятий українськими силовиками міжнародний аеропорт "Луганськ".

Обстріл вели з двох мінометних позицій на відстані кількох кілометрів», – заявив Тимчук.

За його словами, обстріл тривав близько 12 хвилин. Втрат серед сил АТО немає.

Крім того, у МОЗ заявили, що за час АТО на Донбасі померли 210 людей. З 5 травня, за період проведення антитерористичної операції, у морги Донецької та Луганської областей надійшли 14 дітей, дев'ять жінок та близько 200 чоловіків. Про це 11 червня повідомив міністр охорони здоров'я Олег Мусій.

"За час проведення антитерористичної операції 14 дітей загинули – це ті, хто молодше 18 років. Жінок серед загиблих – дев'ять", – цитує Мусія ЛІГАБізнесІнформ.

Однак міністр зазначив, що не має точної інформації про те, як померли ці люди – від поранень чи хвороб.

"У мене конкретних даних немає. Це цифри, які подає центр екстреної медичної допомоги", – заявив він.

Загальна кількість загиблих за час АТО в Донецькій і Луганської областях – 210 людей.

Також ЗМІ повідомили, що до Луганська приїхав позбавлений недоторканості депутат та голова "Новоросії" Олег Царьов. Про це повідомила "прес-секретар штабу ЛНР" Оксана Чигрина.

Також повідомляють, що з Царьовим до міста прибув один із депутатів російської Думи.

Царьова охороняють більше десяти озброєних бійців. Він пройшов до будівлі обладміністрації, де зустрівся з "народним губернатором" Луганщини Валерієм Болотовим.

Згодом виконувач обов'язків голови Луганської обласної державної адміністрації Ірина Верігіна в ефірі "5 каналу" пояснила, чому в Луганську не можуть арештувати Царьова.

"Мені відомо, що в середу Царьов прибув до Луганська, тут він зібрав весь актив "ЛНР" (терористична організація "Луганська народна республіка" – ред.) і роздавав їм обіцянки від імені Росії, однак заарештувати його зараз неможливо", – сказала Верігіна.

За її словами, все керівництво області, в тому числі керівники Служби безпеки України, обласної прокуратури та міліції, знаходяться у Сватово Луганської області й не можуть потрапити в Луганськ.

 

 

 

Позначки: